שתף קטע נבחר

הרב שטיינמן: "ארה"ב – מלכות של חסד"

השגריר האמריקני, ג'יימס קאניגהם, סייר בבני ברק. הוא שוחח עם הרבנים על אתגריה הביטחוניים של ישראל וזכה לשבחים על הקשר שמקיימת ארצו עם ישראל. רב העיר לנדא הדגיש באוזניו: "על ארה"ב מוטלת חובה דתית להגן על מדינת היהודים"

המתיחות בין וושינגטון לירושלים עדיין לא פגה, אבל בבני ברק משדרים עסקים כרגיל: שגריר ארה"ב בישראל, ג'יימס קאניגהם, ביקר לפני הצהריים (יום ג') ב"עיר התורה והחסידות" כאורח ראש העירייה, וזכה למחמאות ותשבחות מפי רבנים בכירים ונציגי ציבור על הקשר שמקיימת ארצו עם ישראל. "ארצות הברית היא מלכות של חסד", אמר הרב אהרון לייב שטיינמן לשגריר, "ובזכות זאת העם האמריקני אינו חווה מלחמות". רב העיר, משה יהודה לייב לנדא, הוסיף כי על וושינגטון מוטלת חובה דתית להגן על מדינת היהודים.

 

הרב שטיינמן, ממנהיגי הציבור הליטאי, אירח את קאניגהם במעונו שברחוב חזון איש, והשניים שוחחו בעיקר על אתגריה הביטחוניים של ישראל. הרב ציין לשבח את הסיוע שמעניק לה הממשל האמריקני בנושא זה ואת החיים הבטוחים שהוא מאפשר ליהודי ארה"ב, והזכיר גם את הירתמות המעצמה למען שלום העולם כולו, שבין היתר באה לידי ביטוי לאחר רעידת האדמה בהאיטי. 


מסורת, מסורת. הפגישה בבית הרב (צילום: עופר עמרם)

 

בלשכת הרב לנדא שמע השגריר כי מאז יציאת מצרים, בה למעשה הודיע אלוקים כי בחר בישראל, חייבת ארה"ב - יחד עם שאר אומות העולם - לשמור על בטחון העם הנבחר, וכי בכך היא ממלאת את רצון ה'. האורח ציין בתגובה את תפקידה החשוב של בני ברק בשמירת המסורת היהודית. 

 

בהמשך הגיעה הפמליה אל בניין העירייה, לקבלת פנים חגיגית באולם מועצת העיר. ראש העירייה, יעקב אשר, פתח "ברוך הבא בשם השם", וקבע כי "יום זה יירשם בהיסטוריה של עירנו". הוא קיבל את פני "נציגה של החשובה שבמדינות תבל", ושיבח גם הוא את ארה"ב ל העזרה והסיוע לעולם כולו. 

 

השגריר קניגהאם, שהיה מוקף נציגים חרדים, ניצל את ההזדמנות להביע צער על פטירתו של ח"כ לשעבר מנחם פרוש. הוא סיפר כי לפני כמה חודשים סעד עמו ארוחת צהריים בירושלים, ובשבוע שעבר הם אמורים היו להיפגש שוב. "נאלצתי לבטל כי היה לי אירוע שלא יכולתי לדחות", אמר, "וכעת אני ממש מצטער על כך". 

 

במהלך היום ביקר האורח ארה"ב גם בסמינר למורות של בית יעקב בבני ברק וכן במשרדי אגודת "עזר מציון".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השגריר האמריקני אצל הרב שטיינמן
צילום: עופר עמרם
זוהי בני ברק
צילום: עופר עמרם
שומע סקירה מראש העיר
צילום: עופר עמרם
מומלצים