שתף קטע נבחר

מצלמת Mju 7030 - צילום ללא כרטיס

אולימפוס 7030 Mju היא מצלמה קומפקטית נוחה ואיכותית. אך מחירה לא נמוך ואין בה וידאו HD ששמציב אותה בתחרות קשה מול המתחרות

ה- 7030 Mju היא מצלמה קומפקטית חדשה מסדרת ה- "מיו" (Stylus בארה"ב) של חברת אולימפוס, המציעה צילום ברזולוציה מקסימלית  של עד 14 מגה פיקסל וזום רחב של 7X. תכונותיה מיישרות קו עם רוב המצלמות המתחרות, והיא כוללת בתוכה חידוש לא נפוץ - זכרון פנימי גדול.

 

עיצוב ומבנה

עיצובה של ה- 7030 Mju קומפקטי מאוד ונוח לנשיאה גם בכיס המכנס. רוחבה 93.2 מ"מ, גובהה 55.5 מ"מ ועוביה 26.2 מ"מ, נתונים המציבים אותה במקום טוב באמצע ביחס למצלמות אחרות בסדרה. משקלה נמוך, ועומד על 140 גרם כולל הסוללה.

 

גופה עשוי פלסטיק קשיח עם מראה מתכתי אלגנטי ונאה המגיע במגוון צבעים (המצלמה שבדקנו בצבע סגול), אך אינו מהווה חידוש עיצובי.

 

בחלקה העליון של המצלמה ניתן למצוא את כפתור ההפעלה וכפתור צילום דק ורחב, שלטעמנו פחות נוח ללחיצה מאשר הכפתור העגול הסטנדרטי, המצוי ברוב המצלמות.

 

השליטה על הזום נעשית בעזרת כפתור מוארך ודק בגב המצלמה, הדורש זמן הסתגלות. בגב המצלמה ניתן גם למצוא כפתור מעבר לצפייה בתמונות, כפתור גישה לתפריטים וגלגלת לשליטה בהם.

 

שימוש בכפתורים אלו לא מספק תחושה איכותית שהתקבלה במצלמות אחרות, במיוחד בגלגלת הניווט. הכפתורים מוארים בזמן הפעלה, כך שגם בתנאי חשיכה ניתן לראותם בבירור.

 

בצד נמצאת דלתית המשולבת יפה בגוף המצלמה, ומאחוריה שקע חיבור ה- USB למחשב, המתפקד גם כיציאת וידאו רגילה. כיסוי העדשה הוא פלסטיק דק ורופף מעט, הגורם לחשש קל לשלומה במקרה של פגיעה ישירה.

 

צילום ביד אחת לא נוח במיוחד, ומשחק עם הזום הופך את האחיזה במצלמה ללא יציבה, בהעדר עיבוי בגוף המכשיר לשיפור האחיזה.

   

המצלמה נדלקת תמיד על מצב צילום אוטומטי-ידני, הפועל כצילום אוטומטי סטנדרטי, אך מאפשר שינוי מספר פרמטרים, כגון הרגישות ואיזון הלבן. ניתן למצוא גם 14 מצבי צילום מוגדרים מראש כמו: מצב הBeauty (שראינו בדגמים אחרים של אולימפוס, שבעצם עוזר לשפר תמונות פורטרט), מצב צילום פנורמי ואת ה- Magic Filter המאפשר יצירת אפקטים שונים וחביבים כמו "עין הדג", תמונות שחור לבן ועוד.

בנוסף למצב הצילום האוטומטי-ידני קיים גם מצב ה-iAuto, המוכר ממצלמות אחרות של אולימפוס, ובעצם בוחר אוטומטית מצב צילום מוגדר מראש.

 

ממשק המצלמה פשוט מאוד ובנוי בצורה די סטנדרטית. קביעת הגדרות הצילום נעשית בעזרת התפריט, הנמצא בצידו הימני של המסך.

משם גם מתאפשרת גישה אל תפריט הגדרות המצלמה (ולא בעזרת כפתור יעודי כמו ברוב המצלמות). שם ניתן לשנות את רזולוציית התמונה וכן פרמטרים נוספים.

 

ניתן למצוא מספר מנגנונים לשיפור איכות התמונה, ביניהם מייצב תמונה כפול - מכני ודיגיטלי, המסייע בצילום תמונות חדות.

כמו כן קיים מנגנון זיהוי פנים. מצב הצפייה בתמונות מאפשר עריכה של שיפורים קוסמטיים מוגדרים מראש לתמונות, כמו החלקת פגמי עור והדגשת העיניים בתמונות פורטרט.

 

מצב הצילום העצמי (טיימר) מאפשר קביעת זמן של 2 או 12 שניות.

 

במהלך הבדיקה נתקלנו פעם אחת במצב שתוכנת המכשיר קרסה, וכדי לאתחל את המצלמה היה צורך בהוצאה והכנסה של הסוללה. כמו כן, בשני מקרים בזמן שיטוט בתפריטים "נתקעה" התוכנה למספר שניות (Delay).

 

עוד ב-tigo: ביקורת טלוויזיה: SAMSUNG LA40B530

 

מסך

מסך ה-LCD הינו דור שני למסכי ה- HYPER CRYSTAL בגודל 2.7 אינץ', המציג 230 אלף פיקסלים - גודל סטנדרטי כיום למצלמות קומפקטיות. המסך עמד יפה במבחן באור יום חזק. התצוגה נראית בבירור כמעט מכל זווית, מלבד השתקפות ישירה מול השמש. במצבי צילום מסויימים, לאחר המיקוד, התמונה מטושטשת מעט על גבי המסך ,אם כי לאחר הצילום מתברר שהיא יוצאת חדה בכל זאת.

 

זמני תגובה

הזמן בין הדלקת המצלמה ועד שניתן לצלם תמונה ראשונה: מדדנו זמן מהיר של 1.8 שניות.

 

הזמן בין צילום תמונה לבין האפשרות לצלם תמונה נוספת: מדדנו זמן ממוצע של 3.3 שניות לצילום ללא פלאש (עם פיקוס מקדים) ו- 3.9 שניות עם פלאש. ללא פיקוס מקדים מדדנו זמן איטי של 4.5 שניות.

 

כאשר משתמשים בזיכרון הפנימי, שמירת התמונה נעשית מהר יותר מאשר שמירה בכרטיס זיכרון.

 

איכות תמונה

איכות התמונה ב- 7030 Mju טובה מאוד במרבית תנאי התאורה. התאמת הצבעים טובה וקרובה מאוד למקור. הודות למייצב התמונה הכפול, רוב התמונות שצילמנו במצבי הצילום השונים היו חדות, ובהחלט ניכר שהמייצב עובד היטב.

 

טווח הרגישות של המצלמה נע בין ISO64 ל- ISO1600. רעש מתחיל להופיע ב- ISO400 בצורה חלשה מאוד, וגם ב- ISO800 הרעש ברמה סבירה. ב- ISO1600 הרעש כבר מורגש מאוד, אך עדיין ברמה יחסית נמוכה. במצלמה קיים מצב רגישות "ISO HIGH", הקובע את רמת הרגישות באופן אוטומטי למצב הגבוה ביותר האפשרי, מבלי שהתמונה תהיה רועשת מדי. בסך הכל, ביצועי המצלמה בתנאי תאורה נמוכים הרשימו אותנו לטובה.

 

צילומי מאקרו קיימים בשני מצבים – מאקרו רגיל או סופר מאקרו לצילומי תקריב קרובים במיוחד (לא ניתן להשתמש בזום במצב זה). התמונות שהתקבלו היו חדות, והמיקוד נעשה בצורה טובה מאוד.

 


 


צילומים: מערכת טיגו

 

צילום וידאו

ניתן לצלם וידאו ברזולוציות של 640x480 ו- 320x240 ולא ניתן לצלם באיכות HD כמו בהרבה מצלמות דיגיטליות הנמכרות כיום בשוק. איכות הוידאו המתקבלת ברזולוציות אלה סבירה בלבד, וניכר שצילום וידאו אינו הצד החזק של ה-Mju 7030.

 

יציאת הוידאו של המצלמה נעשית דרך שקע ה- USB היעודי הקיים בצד המכשיר.

 

זום ועדשה

ה- 7030 Mju מצוידת בעדשת אולימפוס רחבה, המספקת זום של 7X (מקביל ל28-196 מ"מ במונחי סרט צילום של 35 מ"מ). עוצמת הזום נחשבת לטובה מאוד ביחס למצלמה במימדים קטנים כשל ה- 7030, שכן הממוצע לקטגוריה הוא 4X –5X.

 

מפתח הצמצם הוא F/3.0- F/5.9 , משמע שמהירות העדשה סבירה בהחלט ולא איטית מדי, דבר המעיד על כמות האור שתגיע לחיישן ותשפיע על תפקוד המצלמה בתנאי צילום חשוכים. ואכן ראינו, שתפקודה במקרים אלו טוב.

 

זיכרון וסוללה

בדרך כלל מצלמות מגיעות עם זיכרון פנימי קטן, שנפחו לא עולה על 50-60 מ"ב. ה- 7030 Mju מגיעה עם זיכרון פנימי גדול של 1 ג'יגה בייט, ובעצם לא מחייבת שימוש בכרטיס חיצוני, שכן ניתן לאחסן מאות תמונות על גבי המצלמה עצמה. ניתן להשתמש בזכרון זה גם כגיבוי לתמונות שאוחסנו על כרטיס (ניתן להעתיק תמונות בעזרת המצלמה מהזיכרון הפנימי אל כרטיס הזיכרון).

 

כרטיסי הזיכרון הנתמכים על ידי המצלמה הם SD/SDHC הפופולריים (ולא כרטיסי xD שהיו נהוגים במצלמות אולימפוס).

 

המצלמה פועלת על סוללת ליתיום יעודית, הנטענת בעזרת מטען חיצוני המסופק בערכת המכשיר. הצהרת היצרן היא להספק של 180 תמונות לטעינה בודדת של הסוללה. אנו הצלחנו לצלם 189 תמונות, וכן מספר קטעי וידאו עד שהסוללה התרוקנה.

 

טובה, אך לא זולה

אולימפוס 7030 Mju היא מצלמה קומפקטית נוחה לשימוש המפיקה תמונות באיכות טובה. מחירה שאינו נמוך והעובדה שאין באפשרותה לצלם וידאו באיכות HD מציבים אותה בתחרות קשה מול מצלמות מוצלחות של חברות מתחרות, ברמת מחיר דומה כמו ה- IXUS 200 של קנון.

 

בעבור תוספת תשלום קטנה, ניתן להשתדרג לדגם העוקב, ה- 7040 שלו איכות וידאו טובה יותר וזכרון פנימי בנפח כפול.

 

Olympus Mju 7030


ציון:


מחיר: 1,499 ש"ח

 

בעד: תמונה טובה, זכרון פנימי גדול, הדלקה מהירה, קומפקטית, זום יחסית גדול

נגד: איכות הפלסטיק בכפתורים, אין צילום HD, שליטה ידנית מצומצמת

שורה תחתונה: טובה אך לא זולה

 

מפרט טכני

רזולוציה: 14 מגה פיקסל

זום אופטי: x7

וידאו: רזולוציה 640x480 ו- 320x240

זיכרון פנימי: 1 ג'יגביט

כרטיס זיכרון: SD/SDHC

מסך: 2.7 אינץ', רזולוציה 230,000 פיקסלים

מפתח צמצם: f3.0 / f5.9

מנגנון זיהוי פנים

סוללה: ליתיום-יון נטענת

מיימדים: רוחב 93.2 מ"מ, גובה 55.5 מ"מ, עובי 26.2 מ"מ

משקל: 140 גרם (כולל סוללה)

 

האם פתחתם כבר תיבה במייל של המדינה?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים