שתף קטע נבחר

הרכבת הקלה בירושלים - ועכשיו בתנועה

אחרי שנים של המתנה, דחיות חוזרות ונשנות, אבק ורעש ופקקים מעצבנים, החלה הרכבת הקלה בירושלים לנוע. החדשות הטובות: נסיעת הניסוי עברה בהצלחה. הרעות: הסיוט לתושבים ימשך עוד חודשים ארוכים

היסטוריה על הפסים - הרכבת הקלה בירושלים ערכה אמש נסיעת מבחן מוצלחת, בדרך להפעלה מלאה בעוד כשנה מהיום. כל זאת כ-24 שעות לאחר שצוות בוררים קבע כי מועד פתיחת הקו בעיר הבירה, ידחה שוב במספר חודשים - עד אפריל 2011. 

 

  • האחראית למחדל הרכבת הקלה - המדינה 

 

 

בשעת לילה מאוחרת חסמה אמש המשטרה את אזור גבעת התחמושת, כדי לפנות בפעם הראשונה את הדרך לשני קרונות של הרכבת הקלה. הסיבה: נסיעת הרצה בתוואי הראשוני שהוכשר, מהגבעה הצרפתית ועד שער שכם. בחודשים הקרובים מתוכננות נסיעות נוספות, ובדיקת 46 קרונות על-פני אורך מסילה כולל של כ-28 ק"מ בסך הכל.

 

התושבים הרבים שחזו בקרונות המתגלגלים לאיטם, הביעו את דעתם על הפרויקט הארוך והמתיש. "שנים שאכלנו מרורים עם הפרויקט הזה, ואנחנו כבר לא מאמינים לאף הבטחה בעניין", אמר אחד התושבים. "עד שאני לא עולה על הרכבת ונוסע עמה במהירות שחוסכת לי את הפקקים, אני לא מתרשם מכלום".

 

ניכר היה שכולם מתרשמים מהמראה המבהיק של מערך הקרונות, אשר נע לאיטו על המסילה, תוך הרגשה שכבר אין לתושבי הבירה מה להפסיד. "אתה קם בבוקר ומבלה לעיתים חצי שעה עד 40 דקות כדי לכסות מרחק קצר בדרך לעבודה. הלוואי שבסוף תהיה לנו מעט נחת מהסיוט הזה". 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי גזית שי רוזנצוויג
רגע היסטורי
צילום: רועי גזית שי רוזנצוויג
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים