שתף קטע נבחר

ברננקי: נחקרת התנהלות גולדמן זאקס בקשר ליוון

כדי להוריד באופן מלאכותי את החוב והגירעונות חתמה יוון על שורה של עסקאות החלף (Swap) עם גולדמן זאקס. כעת מודיע יור הפדרל ריזרב שבכוונתם לחקור זאת

יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי, אומר כי הפד חוקר את התנהלות גולדמן זאקס וחברות פיננסיות אחרות בוול סטריט ביחס לעסקאות החלף (Swap ) שביצעה יוון.

 

 

ברננקי אמר את הדברים בפתיחת ישיבה של ועדת הבנקאות בסנאט. ראש הוועדה, הסנאטור כריסטופר דוד אמר כי הוא מוטרד מכך שההתנהלות של החברות עלולה להחמיר את המשבר ביוון.

 

במוקד המשבר היווני נמצאים החובות האדירים של המדינה, שמסתכמים לפי ההערכות ב-300 מיליארד יורו - 19% יותר מהתוצר המקומי הגולמי של יוון כולה. הגירעון בשנה החולפת עמד על 12.7% מהתמ"ג, הרבה יותר מהדיווחים הרשמיים של הממשלה השמרנית ומהסף העליון של גירעון אפשרי למדינות בגוש היורו, העומד על 3%.

 

כדי להוריד באופן מלאכותי את החוב והגירעונות חתמה יוון על שורה של עסקאות החלף (Swap) עם גולדמן זאקס. במסגרת העסקאות שיעבדה יוון הכנסות עתידיות בתמורה לכיסוי חובותיה.

 

את "הלוואות הצללים" שקיבלה מגולדמן זאקס צירפה הממשלה לרישומן של עסקאות החלף הקשורות בשער חליפין, ובכך העלימה אותן מהמאזן הרשמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן ברננקי יו"ר הפד
צילום: AP
מומלצים