שתף קטע נבחר

האם פלוסי תשיג לאובמה את הרוב על הרפורמה?

המפגש שקיים הנשיא אובמה עם בכירי הרפובליקנים בשבוע שעבר, הוכיח סופית שאין שום סיכוי לפשרה על רפורמת ביטוחי הבריאות. בחירות אמצע הקדנציה כבר נראות באופק, והדמוקרטים בלחץ. עיקר העבודה - בבית הנבחרים

במערכת הפוליטית האמריקנית יש הסכמה לגבי הצורך הדחוף בביטוח בריאות טוב יותר, אבל כאן פחות או יותר נגמרת ההסכמה. המפגש שקיים ביום חמישי הנשיא ברק אובמה עם בכירי הרפובליקנים ב"בלייר האוס" בניסיון לקדם פשרה בנוגע לרפורמה, הוכיח סופית שאין שום סיכוי שהרפובליקנים יתפשרו עם הדמוקרטים על הרפורמה המוצעת.

 

אובמה אמנם הבהיר כי בכוונתו לקדם את הרפורמה עם הרפובליקנים או בלעדיהם, אבל ארה"ב נמצאת בשנת בחירות ומה שקובע עבור צירי בית הנבחרים ושלישי מחברי הסנאט - הוא הקמפיין. לדעת פרשנים, הצירים הדמוקרטים בבית הנבחרים יתקשו להסכים להצעת פשרה שהבוחרים שלהם מבית מתנגדים לה. 

 

בגלל לחץ הבחירות, הדמוקרטים צריכים לסיים את ההתעסקות ברפורמת הבריאות בהקדם. הם מנסים להגיע לנוסחת פשרה בין שני נוסחים שונים לגמרי שאושרו בסנאט ובבית הנבחרים, וכרגע לא נראה שיש להם את הקולות הדרושים כדי להעביר את החוק המאוחד.

 

פול ריאן, הרפובליקני הבכיר בוועדת ההקצבות של בית הנבחרים, אמר בראיון ל-FOX כי לפי הספירה במפלגתו "אין להם את האצבעות". עם זאת, ריאן החמיא לכישוריה של יו"ר בית הנבחרים, ננסי פלוסי, לכופף ידיים ולהשיג את מבוקשה. "היא מאוד טובה בסגירת עסקות מאחורי דלתות סגורות", אמר.

 

פלוסי עצמה אמרה בראיונות ל-CNN ול-ABC כי היא רוצה לראות כיצד יפעל הסנאט לפני שתעריך בעצמה אם יש לה די אצבעות להעביר את החוק המאוחד.

 ההערכה כרגע היא שכדי להגיע להסכם פשרה, עיקר העבודה תצטרך להיעשות בבית הנבחרים.

 

כשנשאלה פלוסי אם היא יהיו לה את 217 הקולות הנדרשים להעביר הרפורמה, היא השיבה בלקוניות "כן". גם מנהיג הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים, סטנלי הויר, היה נחרץ בדעתו ובראיון ל-CBS הבטיח כי רפורמת ביטוחי הבריאות תובא להצבעה כבר בשבועות הקרובים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
פלוסי. טובה בעסקאות
צילום: AP
הבחירות מתקרבות. אובמה
צילום: AP
מומלצים