שתף קטע נבחר

אובמה: זה המאמץ האחרון לאישור חוק הבריאות

נשיא ארה"ב זנח את רטוריקת "הפשרה" ונקט שפה קשה כאשר קרא לחברי שתי המפלגות בקונגרס להפסיק להתקוטט ולקבל החלטה סופית על הרפורמה המקיפה במערכת הבריאות. "אתם חייבים את זה לעם האמריקני", קבע אובמה

אחרי שניסה לקדם פשרה במפגש עם בכירים רפובליקנים, נשיא ארצות הברית נקט שפה קשה במסגרת הקרב על הרפורמה במערכת הבריאות. ברק אובמה קרא הערב (ד') לקונגרס לקבל החלטה בהקדם והדגיש כי זה "המאמץ האחרון".

 

רק אתמול הודיע אובמה כל על כוונתו להתפשר עם הרפובליקנים ולשלב בתוכנית הרפורמה ארבע סוגיות החשובות להם. אולם היום הוא הבהיר כי נכונותו להתפשר לא תמנע ממנו לקדם את יוזמתו במלוא המרץ. לדבריו, "עכשיו זה הזמן לקבל החלטה" ולחוקק חוק לרפורמה בביטוח הבריאות.

 

בהופעתו בבית הלבן אמר הנשיא בפנים חמורי סבר כי הוא מתכוון לאשר את חוק הבריאות - עם הרפובליקנים או בלעדיהם. "אני קורא לקונגרס להשלים את המלאכה" אמר אובמה והזכיר שחוק הבריאות אושר הן בסנאט והן בבית הנבחרים . במסיבת עיתונאים הוא כבר לא השתמש יותר במילה "פשרה".  


זה הזמן לקבל החלטה. אובמה בבית הלבן (צילום: AFP)

 

אובמה הותיר את הרושם שהוא מתכוון ללכת עד הסוף בנושא חוק הבריאות, גם אם יעשה כן בעזרת קולות הרוב הדמוקרטי בלבד. "מה שמונח על כף המאזנים אינו רק היכולת שלנו לפתור את הבעיה הזו, אלא היכולת שלנו לפתור בעיה כלשהי", אמר נשיא ארה"ב ובכך עקץ הדמוקרטים והרפובליקנים כאחד, המתקשים להגיע להסכמה בכל נושא אפשרי.

 

"עכשיו זה הזמן לקבל החלטה כיצד לבצע רפורמה בביטוח הבריאות", הדגיש הנשיא. "צריך שזה יעבוד, לא רק עבור חברות הביטוח, אלא עבור המשפחות האמריקניות והעסקים. זה לא משנה באיזו גישה אתה תומך, הקונגרס האמריקני חייב לעם האמריקני הצבעה סופית על חוק הבריאות. אנחנו מתווכחים על הנושא הזה במשך עשרות שנים", הסביר אובמה את נחישותו.

 

בפנייה אחרונה למנהיגי שתי המפלגות בקונגרס קרא הנשיא "לסיים את העבודה שלהם ולקבוע מועד להצבעה בשבועות הקרובים. מהיום עד להצבעה אעשה ככל שביכולתי להסביר את הצורך ברפורמה, ואני קורא לציבור להשמיע את קולו - כל משפחה, כל בעל עסק, כל חולה, כל רופא, כל אחות", סיכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים