שתף קטע נבחר

שטייניץ: "פישר נגיד טוב - אין לי מועמד אחר"

שר האוצר סיפר הערב כי הופתע מפרשת יו"ר בנק הפועלים לשעבר דני דנקנר: "זה לא דבר שעמד מול בנק ישראל או מולנו לפני שנה כשהייתה מהומה זוטא בבנק הפועלים"

"סטנלי הוא נגיד טוב, הוא נכס למדינת ישראל ואין לי מועמד אחר", כך אמר הערב (ש')  שר האוצר יובל שטייניץ בהתייחס לאפשרות שפישר ימונה לכהונה שנייה כנגיד בנק ישראל. בעוד כחודש תסתיים כהונתו הראשונה של הנגיד, והממשלה טרם הודיעה האם החליטה על מינויו לכהונה שנייה.  

 

 

שטייניץ אמר את הדברים בתוכנית "פגוש את העיתונות". על פרשת חקירת שר החוץ אביגדור ליברמן אמר: "יש בישראל עיקרון ברור - לא מתפטרים עקב חקירות משטרה, אלא אם יש החלטה שיפוטית על העמדה לדין. זה כלל נכון". לפי החשד, ליברמן, הממתין להחלטת היועץ המשפטי לממשלה האם להגיש נגדו כתב אישום, קיבל מידע חסוי על חקירתו באוקטובר 2008 מהשגריר דאז בבלארוס, זאב בן-אריה. ליברמן נחקר השבוע במשך כשעתיים בחשד לביצוע עבירות של שיבוש הליכי משפט והפרת אמונים. השגריר הודה בחשדות נגדו, וגורמים במשטרה אמרו כי "ליברמן קשר את עצמו לאירוע" והוא השיב לכל השאלות. 

 

שטייניף אף התייחס לפרשת דני דנקנר, וסיפר כי הופתע מהפרשה. "זה לא דבר שעמד מול בנק ישראל או מולונו לפני שנה כשהייתה מהומה זוטא בבנק הפועלים". לדבריו: "יש לנו היום בנקים מצוינים עם הנהלות טובות". 

 

דנקנר, אשר כיהן כיו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, נחקר לאחרונה על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בחשד לביצוע עבירות פליליות מתחום טוהר המידות, ובין היתר בחשד להפרת אמונים. 

 

בין היתר נחקר דנקנר לגבי הלוואות שקיבל, אשראי שנתן, וכן תנועות בחשבונו האישי, בהיקף של מיליוני שקלים, בעת מילוי תפקידו כיו"ר דירקטוריון הבנק. על פי החשד מהלכים אלה נעשו שלא כדין. עוד בודקים במשטרה עסקאות מהעבר בהן היה דנקנר מעורב, בחשד לניגוד עניינים. החקירה עצמה לוותה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. גם צבי זיו, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, מסר עדות בפרשה.

 


פורסם לראשונה 06/03/2010 19:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטייניץ (מימין) ופישר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים