שתף קטע נבחר

אקספרס של טיול: 10 רכבות מסביב לעולם

לתור את העולם באמצעות רכבת יכול להיות די מעצבן, אבל גם להפוך אתכם למטיילי-רכבות לכל חייכם. הנה 10 רכבות שיספקו לכם חווית טיול אחרת. שבו והירגעו - הרכבת עומדת לצאת...

רובנו רגילים לטייל בעולם באמצעות מטוסים, או לחצות גבולות על ידי מכוניות, אבל טיול ברכבת הוא חוויית טיול אחרת לגמרי: להתרווח במושב, לנמנם מבלי שמורידים עליך את המושב מלפנים, והנוף הפסטורלי שחולף מולך - הן רק חלק מהסיבות להתנייד בצורה שבה בני אדם נוסעים ממקום למקום בעולם כבר מ-1825.

 

אתר האינטרנט Askmen.com מציע רשימה של 10 רכבות שנוסעות מסביב לעולם, ודירג אותן על פי נוחות, שירותי נסיעה, תעריפים ושכלול האביזרים בהן. אז התרווחו לכם והירגע ו- הרכבת עומדת לצאת לדרך...

 

1. TGV, צרפת

סגנון החיים הצרפתי הנהנתני והמוכר, מוציא יותר ויותר אנשים לטייל באמצעות רכבות, כשרכבת ה-TGV, שהן ראשי תיבות של Train Grande Vitesse (ובעברית רכבת מהירה מאוד), יכולה לנוע במהירות של 357 מייל לשעה, אבל נוסעיה יסתפקו בנסיעה של עד 200 מייל לשעה.

 

הקו העיקרי: בלוראיין-חבל שמפיין-ארדן.


כיום יותר מטיילים ברכבות. ה-TGV מגיעה למינכן (צילומים: Gettyimages)

 

2. Japan Railways Group, יפן

הרכבת המהירה של יפן (bullet train) משנת 1964, שהגיעה למהירות של 130 מייל לשעה, הייתה להשראה בקרב חקיינים רבים בעולם, אבל הרכבות המהירות של ארץ השמש העולה עדיין בין המהירות, המשוכללות והבטוחות שיש. למרות שבבדיקה נמצא שהרכבות יכולות להגיע למהירות של 361 מייל לשעה, הנוסעים נאלצים להסתפק בנסיעה במהירות של 186 מייל לשעה בלבד - מהירות נסיעה שעדיין לא איטית בכלל.

 

הקו העיקרי: טוקיו-אוסקה.


מהרכבות המהירות, המשוכללות והבטוחות שיש. ה-JR היפנית

 

3. יורוסטאר, אנגליה

ישנם קווים רבים של רכבת היורוסטאר שמתפרשים על כל פני יבשת אירופה, וזו אחת הדרכים המצויינות לטייל בה. רוב הרכבות נוסעות במהירות של 186 מייל לשעה באזורים מסויימים, אבל קו אחד שונה מכולן: הנסיעה דרך התעלה בין אנגליה וצרפת. המסע מתחיל באתר היסטורי בלונדון, התחנה הבינלאומית של סנט פנקראס, ומסתיים בפריז.

 

הקו העיקרי: לונדון-פריז.


נסיעה במהירות של 186 מייל לשעה. היורוסטאר (צילום:AFP)

 

4. ICE/NachtZug, גרמניה

חברת הרכבות Deutsche Bahn מסיעה אנשים מדי יום בגרמניה, ביעלות רבה על ידי הרכבת הפנים-עירונית שלה, ה-InterCityExpress, הידועה גם כ-ICE. עבור נסיעות לילה, משתמשים הגרמנים ברכבת הלילה שלהם, ה-NachtZug, שמהווה פיתרון מצוין לנסיעות אלו.

 

הקו העיקרי "ICE ספרינטר": ברלין-פרנקפורט. הקו העיקרי NachtZug: האגן-פראג

 

5. Great Southern Rail Limited, אוסטרליה

הדרך הטובה ביותר "לחרוש" את היבשת האוסטרלית לאורך חופיה, בין הערים סידני ופרת' וגם לראות הרבה מהנופים שביניהן, היא על ידי שניים משלושת הקווים היומיים של הרכבת האוסטרלית, שכוללת נוחות לצד מראות מרהיבים.


'לחרוש' את אוסטרליה. ה-Great Southern Rail (צילומים: Gettyimages)

 

6. Russian Railways, רוסיה

אם יש לכם הרבה זמן פנוי בזמן שהייתכם ברוסיה, אתם יכולים לקחת רכבת לאורך 6,000 מייל בחברת טראנס סיבריין (Trans-Siberian Railway), אחרת אתם יכולים להעדיף נסיעה קצרה יותר בין האזורים ברוסיה שאותם תרצו לראות.

 

הקו העיקרי: סנט פיטרסבורג-מוסקבה.

 

7. KTX דרום קוריאה

ה-Korea Train eXpress) KTX) היא רכבת דרום קוריאנית מודרנית שהיא בעצם חיקוי של רכבת מספר ילדים אמריקאי מפורסם. לאחר שנפתח הקו בין הבירה סיאול לעיר פוסן (Pusan) ב-2004, הייתה ציפייה לנוסעים רבים אך היא לא מומשה. עם זאת, חל שיפור בהרחבה של קווים נוספים ובמספרם של הנוסעים ברכבת.

 

הקו העיקרי: סאול-פוסן


קווים רבים נוספו בציפייה לנוסעים רבים. דיילת ברכבת ה-KTX

 

8. AVE, ספרד

בראשי התיבות של Alta Velocidad Espanla) AVE), הכוונה היא למהירות ספרדית גבוהה. התדירות של הקו בין סביליה למדריד שבספרד כה גבוהה, שאם הרכבת מאחרת ביותר מחמש דקות, הנוסעים זכאים להחזר כספם.

 

הקו העיקרי: מדריד-סביליה

 

9. TAV, איטליה

איטלקים רבים אוהבים לטייל במכונית או באמצעות טיסה במטוס, אבל טיול באמצעות רכבות הולך וצובר פופולריות באיטליה, מעבר לשימוש בתוך העיר, ונעשים מאמצים רבים להשוות את רמת ואיכות הנסיעה ברכבת, בדומה לחברות הרכבת הטובות ביותר של אירופה.

 

הקו העיקרי: רומא-פירנצה

 

10. VR, פינלנד

פינלנד היא אחת מאותן מדינות שפשוט נוח להיות בהן: היא נקייה באופן יוצא דופן, יעילה וחפה מצרות או בעיות שונות. ובהתאם לכך, גם חברת הרכבות שלה (VR) שבבעלות המדינה. כשאתם עוזבים את הלסינקי, הבירה, נסיעה ברכבת היא כנראה הדרך הטובה ביותר לטייל בפינלנד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוסע מתרווח ב-TGV, הרכבת הצרפתית
צילום: Gettyimages Imagebank
מהרכבות המהירות בעולם. הרכבת היפנית (JR)
צילום: Gettyimages Imagebank
מומלצים