שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "צילום העירום בים המלח - פרובוקציה"
  ראש המועצה האזורית תמר מתנגד נחרצות ליוזמה שנועדה לאפשר לצלם העירום ספנסר טוניק לצלם בים המלח. "זה לא מקדם את ים המלח, זו גחמה של מישהו שמכנה את עצמו אמן"

  הידיעה שפורסמה הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" על הגעתו המשוערת לישראל של הצלם ספנסר טוניק, הכתה גלים עד ים המלח. למרות שכל הנוגעים בדבר מדגישים כי מדובר בשלב זה רק בגישושים ראשוניים, יש כבר מתנגדים נחרצות ליוזמה.

   

  טוניק, שזכה לפרסום עולמי בזכות צילומי העירום ההמוניים שלו בשטחים ציבוריים של ערים מרכזיות ברחבי העולם, הגיש בקשה לצלם בנמל בתל אביב ולחופיו של ים המלח. פנייה ראשונית בעניין התקבלה במשרדי הדוברות של עיריית תל אביב, שם חיבקו את היוזמה ואמרו: "זו דרך נפלאה לספר לעולם על תל אביב ועל אופי החיים המודרני והתוסס שלה".


  צילום של ספנסר טוניק. לא בבית ספרנו? (צילום: GettyImages Imagebank)

   

  אולם מי שהיה מעדיף לוותר על האירוע לחלוטין הוא ראש המועצה האזורית תמר שליד ים המלח, דב ליטבינוף. "אני מתנגד נחרצות למיזם הזה ואין לי כוונה לסייע לו לוגיסטית או תקציבית", אמר היום ל-ynet. "מדובר בפרובוקציה שיכולה לפגוע ברגשותיהם של ציבורים רחבים בחברה הישראלית ואין לי כל רצון לקדם אותה".

   

  בעוד שבעיריית תל אביב ובמשרד התיירות מדברים על המיזם כפרויקט שיכול לסייע בהצגת פניה הליברליים של מדינת ישראל, ליטבינוף טוען אחרת. "אני אדם מאוד פתוח וליברלי אבל מדובר בהתערטלות וכנבחר ציבור, אינני חושב שהמועצה שבראשה אני עומד צריכה להשקיע בפרויקט כל כך שנוי במחלוקת. אחרי הכל, ים המלח הוא של כולם. מיצג עירום של אלפי מתערטלים אינו מקדם בדבר את ים המלח, הוא מקדם גחמה של מישהו שמכנה את עצמו אמן. יש לנו יוזמות אחרות כמו האופרה 'נבוקו' למרגלות המצדה שתשודר און ליין ל-62 מדינות בעולם שמועילות הרבה יותר. גם שלושה סומואים שצפים בים המלח עושים יותר תקשורת מאיזה מאה ערומים. המיצג הפרובוקטיבי הזה לא מקובל עליי".

   

  למרות התנגדותו הנחרצת אומר ליטבינוף כי אין בכוונתו לעמוד בדרכו של הצלם אם יבחר לקיים את הפרויקט למרות הכל באופן פרטי. "אני לא אשים מחסום על כביש 90 בכדי לחסום את הגעתו או את הגעתם של כל אותם מתערטלים. אם הם רוצים שיגיעו לאחד מהחופים הפתוחים של ים המלח. לא כל דבר מצדיק את המטרה".

   

  ליטבינוף אינו המתנגד היחיד ליוזמה העירומה של טוניק בישראל, ואליו הצטרף היום גם ח"כ הרב נסים זאב שפנה בעניין גם לשר התיירות מיסז'ניקוב וכן לשר החינוך, גדעון סער, שרת התרבות, לימור לבנת ויו"ר ועדת הכספים, הרב משה גפני. "אני פונה אליכם לעצור את התוכנית הסוטה שבאה להשחית את הערכים והמוסר של בני הנוער ולהפוך אותנו לסדום ועמורה", אמר ח"כ זאב והוסיף, "ירידה מוסרית בקנה מידה כזאת, ממסמסת את כל הרעיון הציוני שעל בסיסו קמה מדינת היהודים והופכה לתרבות קלוקלת של אנשים חטאים, להתפרקות ולהתבהמות. יש בדבר פגיעה בקדושתה של ארץ ישראל ובאופיה הייחודי היהודי". ח"כ זאב הדגיש כי תפקידו של שר התיירות הוא בין היתר שמירה על ערכי היסטוריה, מורשת ותרבות יהודית ומניעת "החדרת אמנות זנותית מתייוונת שגרמה להרס עמנו בעבר ותפגע בנו בהווה".   

    

  במשרד התיירות אומרים בתגובה: "צריך לזכור שמדובר במיזם אמנותי. השר סטס מיסז'ניקוב מברך על המיזם בשל הפוטנציאל הרב בשיפור תדמיתה של מדינת ישראל כמדינה נאורה, בטוחה, מודרנית וליברלית. בכך תצטרף ישראל לרשימה ארוכה ומכובדת של מדינות בעולם בהן צילם טוניק קודם לכן. במהלך חודש אפריל, צפוי הצלם וצוותו להגיע לישראל לבחון אתרים פוטנציאליים לצילום. אנחנו מאמינים שיימצאו פתרון ונוסחה שיאפשרו את יישומו של המיזם תוך התחשבות מירבית בכלל האוכלוסייה".

   

  סייעה בהכנת הכתבה: אילנה קוריאל, כתב ynet בדרום

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ספנסר טוניק. יגיע באפריל
  צילום: GettyImages Imagebank
  לאתר ההטבות
  מומלצים