שתף קטע נבחר

חדש בצה"ל: כומתה אליפטית, אין סנדלים לבנות

בצמרת צה"ל לא אהבו את האופן שבו נוהגים החיילים בכומתות, ויחלו בקרוב להפיץ כומתות ש"יתקבעו על הראש באופן הולם". החיילות יקבלו רק נעליים סגורות וגבוהות

צה"ל, קולקציית 2010: החיילים אמנם אוהבים להטות את הכומתה שעל ראשם ימינה או שמאלה, אבל בקצונה הבכירה התקבל ההרגל בהרבה פחות אהדה. ארבע שנים לאחר שהרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ הורה לבחון את שינוי הכומתה כדי "להגביר את הייצוגיות והנראות" של חיילי צה"ל, יחל בקרוב הצבא בפיילוט שיקבע האם את מקומה של הכומתה העגולה תתפוס כזו בצורת אליפסה.

 

במרכז ציוד באגף הטכנולוגיה ולוגיסטיקה (אט"ל) יחלו בקרוב לחלק לקבוצת חיילים את הכומתות החדשות בצבעים חאקי ושחור, כדי לבחון את השינוי באופן מעשי. "הכומתה בצורתה האליפטית תהיה ייצוגית יותר ולא ניתן יהיה לשחק בה. היא מתקבעת על הראש באופן הולם", הסביר גורם צבאי. "מדובר באותו הרכב חומר, אם כי היא תופסת פחות נפח על הראש ובכותפת".


מלאכת ה"שפצור" תיפגע - אבל רק במעט

 

על הכומתה יישאר מקום לסמל החיל, וגם מלאכת ה"שפצור" - גירוד שכבת הצמר העליונה הנהוג בקרב החיילים - תיפגע רק מעט. "בתום פרק הפיילוט תתקבל ההחלטה מתי לחלק את הכומתות החדשות לכלל חיילי צה"ל", אמר הגורם - שציין כי ההבדלים בין שני סוגי הכומתות זניחים.

 

נעליים סגורות - אין, סנדלים - אאוט

אבל את הבשורה הרעה במיוחד קוצרות דווקא החיילות.

 בצה"ל החליטו להתחיל בחלוקת נעליים סגורות עבורן, שיהיו אמנם קצרות יותר מנעלי החיילים - אך יחליפו את הסנדלים שבהן הותר להן לצעוד עד כה.

 

בנוסף, בעקבות בדיקה שערך ענף האספקה באט"ל, שהעלתה אחוזים גבוהים של בלאי במדי ה-ב' הצה"ליים, הוחלט לתת לכך מענה באמצעות הגדלת היקף ייצורם בשנה הקרובה מ-160 אלף ל-200 אלף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנעליים החדשות לבנות
מרכז ציוד אט"ל
מומלצים