שתף קטע נבחר

האם מדריך "מישלן" ידרג גם את המלונות שלנו?

פרויקט דירוג המלונות בישראל יוצא סוף-סוף לדרך: משרד התיירות יפנה לחברות בינלאומיות לעריכת הדירוג, כפי שפורסם ב"ממון" של "ידיעות אחרונות". שר התיירות: "המלונות בישראל יקרים והלקוחות ראויים לקבל שירות טוב יותר"

תוכנית דירוג המלונות בישראל יוצאת לדרך. משרד התיירות החל בהכנת תוכנית המכרז שתוגש לכמה חברות בחו"ל שמתמחות בדירוג מלונות, כמו מישלן ודירוג AAA האנגלי.

 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, אמר אתמול, כי דירוג המלונות יחל כבר השנה ויימשך כשנתיים בעלות של 5 מיליון שקל. "מי שיבצע את הדירוג יהיו חברות זרות שמתמחות בכך, ועוד לא החלטנו אם הדירוג יהיה וולונטרי או שיהיה חובה", אמר. לדבריו, המצב כיום, שבו אין דירוג למלונות, הוא "אבסורד".

 

במקביל לתחילת דירוג המלונות, שיבוצע בשיתוף עם התאחדות המלונות, הקצה משרד התיירות 8 מיליון שקל להשבחת כוח האדם במלונאות. "המלונות בישראל יקרים מאוד ואני בהחלט לא מרוצה מכך", אמר מיסז'ניקוב. "לא ייתכן שאדם משלם במיטב כספו כדי להגיע למלון, ואחר כך גם גובים ממנו כסף על שימוש בחדר כושר ובאינטרנט. כשמשלמים סכומים כל כך גבוהים על לינה בבית מלון, מצפים לקבל שירות טוב יותר מאשר אצל השכנים או אצל כל מקום אחר".

 

שר התיירות הגיב על טענות המלונאים כי תיירות חד-יומית אינה תורמת לכלכלת מדינת ישראל, ואמר כי תייר שמגיע לישראל ליום אחד מוציא בה פי כמה מאשר תייר שמגיע לשבוע ימים. "יתרה מכך, תייר שמגיע ליום אחד נחשף לישראל ואחר כך הופך שגריר של המדינה ומגיע לשבוע ימים ויותר וגם מביא תיירים אחרים", אמר.

 

לדבריו, משרד התיירות צריך להיות אחראי על שיווק קרקעות למלונות ולאטרקציות תיירותיות ולא משרדי ממשלה אחרים. "רק אנחנו יודעים את אזורי הביקוש ויודעים לתת להם את החשיבות הראויה", אמר.

 

"אנחנו עכשיו משנים את אזורי העדיפות ומוסיפים להם את תל-אביב, נתניה, חיפה, ים המלח ואילת", הוסיף מיסז'ניקוב. "שינוי יעדי העדיפות הוא צעד שמשמעותו כי יזמים שירצו להשקיע ביעדים אלה יוכלו לקבל פטור ממכרז פנימי ליזמים זרים שרוצים להשקיע בישראל. בלי זה אף יזם בינלאומי של רשת מלונות מובילה לא ישקיע בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזורי העדיפות שונו. מלון באילת
תייר שמגיע הופך שגריר. מיסז'ניקוב
צילום: רמי חכם
מומלצים