שתף קטע נבחר

הערכה: פישר יישאר הנגיד - לשנתיים-שלוש

אשתו של נגיד בנק ישראל רוצה לשהות עם הנכדים בארה"ב, אבל פישר צפוי להסכים להישאר לקדנציה נוספת בבנק אך לא לכהונה מלאה. זאת, אם יאושר חוק בנק ישראל בכנסת בקרוב

נגיד בנק ישראל פרופסור סטנלי פישר מתכוון להיענות בחיוב להצעתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ להמשיך ולכהן קדנציה נוספת בבנק ישראל. כל זאת בתנאי שכבר בימים הקרובים יאושר חוק בנק ישראל ובכנסת בקריאה שניה ושלישית, כפי שהבטיחו לו השניים. כך מוסר הבוקר "ידיעות אחרונות".

 

 

תקופת כהונתו של הנגיד בת חמש השנים תסתיים ב-30 באפריל. לפני שבועות אחדים פנה אל פישר נתניהו וביקש ממנו להישאר לקדנציה נוספת. פישר החליט עקרונית להשיב בחיוב לפניה, אולם ימתין עד לאישורו הסופי של חוק בנק ישראל בכנסת. הנגיד שקל את המשך כהונתו גם בהתחשב ברצונה של רעייתו דורה לשהות יותר במחיצת ילידה ונכדיה בארה"ב. מסיבה זו מעריכים שפישר יתנה את הארכת כהונתו בכך שיוכל לפרוש ממנה בעוד שנתיים שלוש.

 

תקופת הכהונה הראשונה של הנגיד נמשכה 5 שנים. המשך הכהונה השנייה של פישר סוכם למעשה בלשכת ראש הממשלה כבר לפני זמן רב וההחלטה לגבי המשך כהונתו של פישר היתה תלויה בו עצמו. כאמור, פישר התנה את החלטתו להמשיך בתפקיד, בכך שחוק בנק ישראל החדש יעבור בכנסת עד פגרת הפסח. עם זאת, כבר לפני כן היה ידוע בבנק ישראל ובכנסת, כמו גם בלשכת ראש הממשלה, כי פישר ימשיך בתפקידו גם אם אישור החוק יידחה לאחר הפסח, זאת לאחר שהכנסת ובעיקר ועדת הכספים, כבר היו בעיצומו של תהליך החקיקה.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים