שתף קטע נבחר

"לקח ביידן": נציג רה"מ בוועדות התכנון והבנייה

אחרי שמשרד הפנים אישר 1,600 יחידות דיור במזרח ירושלים במהלך ביקור ביידן, דרש השר הרצוג בוועדת השרים לענייני חקיקה להוסיף סעיף לחוק "כדי למנוע תקלות דומות בעתיד"

האם כך תימנע המבוכה הבאה? ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה סעיף בחוק התכנון והבנייה, המחייב השתתפות נציג מטעם משרד ראש הממשלה בדיונים על הפקדת תוכניות בנייה ואישורן. שר הרווחה, יצחק הרצוג, אמר הבוקר (יום ו') כי "היוזמה חיונית למניעת תקלות דומות בעתיד".

 

ועדת השרים לענייני חקיקה דנה אתמול במשך שעות ארוכות בהצעת החוק לתכנון ובנייה, ללא קשר לתקרית הדיפלומטית המביכה שאירעה השבוע. ואולם, במהלך הדיון ביקש הרצוג להוסיף את הסעיף כחלק מהסקת המסקנות בעקבות תקרית אישור 1,600 יחידות הדיור ברמת שלמה בירושלים, בעת ביקורו של סגן הנשיא האמריקני, ג'ו ביידן.


רמת שלמה. 1,600 יחידות דיור אושרו להפקדה (צילום: AP) 

 

למרות התקלה הקשה שליוותה את ביקורו של ביידן, מעריכים בצמרת המדינית כי שיחות הקרבה אכן ייפתחו באמצע השבוע הבא - עם שובו של השליח ג'ורג' מיטשל לאזור. "לא שמענו שום דבר רשמי שמעיד על כך שהפלסטינים לא מוכנים להתחיל בשיחות", אמר בכיר בלשכת ראש הממשלה.

 

"התחושה שלנו היא שבסופו של דבר, ייצא מתוק מעז בפרשת הדירות ברמת שלמה", אמר הבכיר.

 "לא שלא היינו רוצים למנוע את התקרית ואת המבוכה, אבל בסופו של דבר, לאחר שלוש שיחות טלפון של ראש הממשלה עם סגן הנשיא ביידן, הובהר מעבר לכל ספק שלא היתה כאן כוונת מכוון".

 

הדברים באשר לקיום המגעים זכו לחיזוק מצד ארצות הברית, לאחר שדובר מחלקת המדינה האמריקנית הודיע כי הצהרותיו של מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא, כאילו החליט אבו מאזן לחזור בו מההסכמה לנהל שיחות קרבה עם ישראל - אינן מבוססות. "אני לא חושב שהידיעות ששודרו שוב ושוב על כך מדויקות", אמר הדובר, פיליפ קרולי. "לא שמענו שום דבר שיכול להעיד על כך שהם החליטו לפרוש".

 

על-פי דיווחים פלסטיניים מהיום, דרש יו"ר הרשות מהשליח האמריקני, ג'ורג' מיטשל, ערבויות להפסקה מוחלטת של הבנייה הישראלית בהתנחלויות ובמזרח ירושלים.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הכתבה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דורון גולן
הרצוג. "יוזמה חיונית"
צילום: דורון גולן
ביידן, ברק והמפות
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים