שתף קטע נבחר

עימות בחוות גלעד: "המתנחלים הכו מול החיילים"

במאחז האשימו כי פעילי שמאל "מציתים אש של שנאה", ואמרו כי אין להם כל מחלוקת עם תושבי הכפרים באזור. הפלסטינים תיארו תמונה שונה - ושלושה מתנחלים עם אלות נעצרו

מלחמת גרסאות בשומרון. פלסטינים מאזור שכם דיווחו בצהריים (יום ו') כי הותקפו בידי מתנחלים מהמאחז חוות גלעד במכות ובמהלומות מוט ברזל, שגרמו לשברים בידו של אחד מהם ולפינויו לבית חולים. המתנחלים טענו כי את האש הציתו פעילי שמאל, שלדבריהם הגיעו למקום בכוונה לעורר פרובוקציה. שלושה מתנחלים עם אלות נעצרו.

 

הפצוע בתקרית הוא אחיו של זכריה סידה, רכז השטח בגדה של ארגון "רבנים לזכויות אדם". בשיחה עם ynet סיפר סידה כי אחיו נפגע כשניסה להדוף את המתנחלים מלהכות אותו עצמו. הוא דחה את טענות המתנחלים כאילו הגיע למקום כדי לעורר פרובוקציה, ואמר כי הוזעק על ידי חלקאים מהכפר ג'ית הסמוך שטענו כי תושבי החווה החלו לתקוף אותם.

 

"ירדתי עם שני אחיי, אחד מהם החזיק מצלמה והמתנחלים קפצו עליו, הכו אותו לקחו ממנו את המצלמה וברחו. קבוצה אחרת של מתנחלים תקפה אותי ואת אחי השני, וכשעמדו להנחית עליי מכה במוט ברזל, הוא שם את היד וכתוצאה מכך היא נשברה", אמר סידה.

 

הפעיל טען כי כל אותם אירועים התנהלו אל מול עיניהם של חיילי צה"ל שהבחינו בהתרחשויות, אך לא נקפו אצבע כדי לעצור אותן. "המתנחלים הכו, תקפו, גנבו מצלמה וברחו, בעוד שהחיילים עמדו והסתכלו", סיפר סידה.

 

בחוות גלעד הפנו את האצבע המאשימה לפרוץ האלימות כלפי פעילי ארגוני השמאל. "אין לנו מחלוקת עם תושבי הכפרים הסמוכים. פעילי 'רבנים לזכויות אדם' מנסים להצית את אש השנאה ואנו מקווים כי יחדלו ממעשיהם בהקדם", אמר ל-ynet איתי זר, מייסד המאחז.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עימות בחוות גלעד (ארכיון)
צילום: ישראל פוטרמן
מומלצים