שתף קטע נבחר

עושה נפלאות מנתיבות

כשג יפית מגיעה מכיכר המדינה לנתיבות, היא מרגישה כמו בבית, נוחי דנקנר הוא חבר. מאיפה נובעת המשיכה של החילונים "הרציונליים" לרב איפרגן מנתיבות ומהו סוד קסמו? שרון כידון יצאה למסע בעקבות התופעה

ג' יפית מגיעה מביתה בכיכר המדינה לתפילה בחלקת הקבר של משפחת איפרגן בנתיבות, ואיש העסקים נוחי דנקנר הוא ממש בגדר חבר. כיצד הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן"), בן למשפחה ברוכת ילדים מנתיבות, פילס את דרכו לצמרת והפך לדמות מסתורית ורבת השפעה בחברה הישראלית, על כל רבדיה?

 

בסרטה הדוקומנטרי, "עיני רנטגן", שישודר הערב בערוץ 10, מספקת היוצרת שרון כידון הצצה לדמותו של הרב, שסביבו נקשרים לא מעט סיפורים, בניסיון להבין את המשיכה שיש לאנשים חילונים, "רציונלים" לרב, וחושפת את סיפור ההיכרות האישי שלה עם הרנטגן סביב אירוע קשה שחוו היא ובני משפחתה כאשר ברחו משריפה שכילתה את ביתם לחלוטין לפני כחמש שנים.

 

לצד הסיפור האישי של שרון, מובאים סיפורים נוספים של אנשים חילונים שחוו באופן אישי ומשפחתי את כוחותיו ויכולותיו של הרב ומאמינים כי העולם המודרני והמתקדם לא יכול לספק תשובות לתופעות שהן חוו איתו.

 

כידון מציינת  כי "הסרט כלל לא נוגע בדיון האם יש לרנטגן יכולות מיסטיות או כיצד הוא מנהל את ענייני הכספים שלו, אלא מברר מיהו האיש. כיצד הוא עובד ומפענח את הצורך שלנו כבני אדם מתקדמים ושכלתניים להתחבר ברגעים מסוימים של כשלון או הצלחה לדמות שנתפסת בעינינו כדמות מעולם אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
ת-א - נתיבות. יפית
צילום: ערוץ 2
מומלצים