שתף קטע נבחר

טכנופובי: חדשות טכנולוגיה מהצד הסאטירי

מעבדים עם הרבה ליבות, איך פיתחו את הסוודר של סטיב באלמר, לדבר רק עם חלק מהחברים מכל מקום, מה אפשר לעשות עם כל ספריית הקונגרס, והצעה לחגיגת יום הפאי

כמה שיותר ליבות

למעבדת פיתוח סודית של חברת שבבים גדולה אי שם באי שם, הגיע מנהל מחלקה עם ארגז מלא בליבות, ועם מעבד בודד בכיסו. "תעמיס!", פקד המנהל על אחד המהנדסים, "וכמה שיותר!".

 

"תגיד לי, אתה דפוק בראש או משהו? כבר העמסנו ארבע ליבות על המעבד הקטן הזה, כמה עוד צריך?", שאל המהנדס העצלן. המנהל אמר "אם אתה לא רוצה לשים ליבות על מדחנים החל ממחר, תחזור לעבוד. גם למתחרים שלנו יש ארבע ליבות, והם זולים יותר. אתה היית קונה מעבד יקר רק עם ארבע ליבות?"

 

המהנדס לא התבלבל, ובעזרת צוות של עשרות אנשים, רובוטים מתוחכמים, פיתוחים ננו-טכנולוגיים ופטיש מאוד כבד, הכניס שש (!) ליבות למעבד חדש, כתב עליו בטוש "Mapalim", והגיש אותו לבוס שלו אחי חודשים של עבודה מאומצת.

 

המנהל הנהן בשקט, הביא הפעם שני ארגזים לחדרו של המהנדס ופלט "אנחנו בבעיה. שמעתי שהמתחרים מתכוונים לשים שמונה ליבות. אני מאשר לך תקציב לפטיש כבד יותר".

 

פרס שני: מחשב בלי פלש

בחודש הבא יהיו המדפים ומדורי הטכנולוגיה עמוסים במחשבי iPad המגניבים של חברת אפל. מה זאת אומרת מה הופך אותם למגניבים? יש ציור יפה של תפוח בגב החלק של המכשיר, והציגו אותו באירוע עם מצגת ממש יפה עם פונטים לבנים ונקיים. זה לא יכול להיות לא מגניב.

 

בכל מקרה, בגלל התעקשות של חובב הסוודרים השחורים, שגם מנהל את אפל, על המחשבים הללו לא יהיה פלש. אבל אין הכוונה לכזה של מצלמה, אלא לנגן פלש - מה שאומר שאתרים שיש בהם וידאו, משחקים והרבה באנרים, פשוט לא יפעלו במחשב - ובמקומם תקבלו (כלומר, לא אתם תקבלו, אלא הפאנבויז שירוצו לקנות את המחשב הזה יקבלו) שגיאה מוזרה.

 

ואז הגיע מנכ"ל מיקרוסופט, שהוא דווקא חובב סוודרים אדומים (נשבע לכם, שימו לב להופעות שלו באירועים שונים - בתמונה), ואמר הבה נתחכמה. בתערוכת CES הוא ניסה להקדים את אפל והציג את ה-Slate, מחשב לוח שפיתחה HP ומבוסס על Windows 7.

  

השבוע נודע שהמחשב הזה, על פי סרטון הדגמה של אדובי, יתמוך בפלש. כן, אני מקווה שאתם יושבים, כי הצליחו ליישם בו טכנולוגיה שנמצאת בשימוש יותר מ-13 שנים. צריך רק לקוות שלא יבוא מנכ"ל של חברה עם סוודר צהוב, ובכלל יהפוך את כל השוק הזה.

 

לדבר עם החברים מכל מקום

זוכרים שההורים שלנו היו צריכים להושיט את היד 30 ס"מ ימינה, ולגשת לטלפון הסלולרי רק בשביל לשלוח מסרון לחבר? לא עוד! הדור החדש יכול כבר לשלוח מסרון לחברים בישראל היישר מהג'ימייל.

 

מדובר באפשרות שקיימת כבר שלושה חודשים, אולם רק עכשיו בגוגל הוציאה אותה מהמעבדות. אבל בזהירות, כדי שהמבחנה שנושאת את פיסת הטכנולוגיה המתוחכמת הזאת לא תישבר.

 

אפשר לשלוח את ההודעה לכל אחד מהחברים. כמעט. לכל אחד מהחברים אם הוא לא נמנה על יותר משלושה מיליון לקוחות סלקום - שלא תומכת באפשרות הזאת בג'ימייל. אבל חוץ מהם - כולם.

 

למזלכם, המקשים "ע" "ר" "ה" נמצאים קרוב מאוד אחד לשני, אז תוכלו לשלוח את ההודעות החשובות תוך שניה.

 

בשולי החדשות

  • אחרי איומים בחודשים האחרונים, הסיכוי שגוגל תצא מסין עומד על 99.9 אחוזים! מישהו מתנדב להחזיק את מנכ"ל החברה לפני שהוא מראה להם מה זה, ויוצא משוק של למעלה מ-380 מיליון גולשים?
  • על פי דיווחו של הניו יורק טיימס, פייסבוק תאפשר לגולשים למסור את המיקום המדוייק שלהם לצד כל סטטוס, ככל הנראה באמצעות GPS. באמת לא ידעתי שצריך מכשור לוויני בשביל לכתוב "בעבודה".
  • סיסקו השיקה ראוטר ממש ממש, אבל ממש מהיר, שיעשה לנו אינטרנט ממש מהיר. אפשר להוריד את כל ספרית הקונגרס בשניה אחת. אבל אני אחסוך לכם - בספרית הקונגרס לא ממש תמצאו פרקים של שני גברים וחצי, משום מה. אז אם החבר'ה בסיסקו התפנו עכשיו - נשמח אם תפתחו גם תוכן מעניין לאינטרנט הזו. 
  • על פי Wired, ההתחזות ל-FBI באמצעות מייל היא הבעיה המרכזית בהונאות מקוונות. תעשיית הרמיה המקוונת בארצות הברית גרמה להפסדים של 560 מיליון דולר. זו ממש דרך פסימית להסתכל על זה. צריך דווקא לשמוח שעשור אחרי התפוצצות הבועה, יש מי שאשכרה מצליח לעשות כסף מהאינטרנט.
  • גוגל וטוויטר נפלו לחמש שניות וגולשים קיבלו הודעת שגיאה. באופן משונה ביותר, העולם המשיך להתקיים.

 

לסיום: יום פאי שמח

חנונים ברחבי העולם מתרגשים. היום הוא יום הפאי. התאריך, 14.3 או 3.14 בכתיבה אמריקנית, הוא בקירוב מנת החלוקה בין היקפו של מעגל לקוטר שלו. אפשר לחגוג את היום הזה באכילת פאי, בציור מעגלים גדולים או בדקלום עשרות או מאות ספרות אחרי הנקודה העשרונית.

 

אבל אם אתם ממש רוצים, אפשר גם להצטרף לחגיגות הענק בישראל, ולעשות את מה שעושים מרבית החוגגים פה ביום המתמטי השמח הזה ובחגים רבים אחרים - ללכת לעבודה בפנים זעופות ועייפות מסוף השבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
אין כזה לאפל. וגם לא הסוג השני של פלאש
צילום: דלית שחם
מומלצים