שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: י', חברתו של פרחאן, תיכלא ל-14 שנה

י' היתה בת זוגו הקטינה של הנאשם בשורת מעשי רצח. היא גם היתה עדה לרצח דנה בנט והתיירת הצ'כית - וזו שהובילה לפתרון התעלומה. לאחר שנגזר עונשה אמרה ויקי בנט: "זה מעט מבחינתנו, אין לי ברירה אלא לקבל את זה"

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר הבוקר (יום ב') 14 שנות מאסר בפועל על י', חברתו לשעבר של יחיא פרחאן, המואשם ברצח דנה בנט ועוד שלושה בני אדם. בנוסף נגזרו עליה 30 חודשי מאסר על תנאי. לאורך הדיון העדיפה י' - שתעיד בהמשך השבוע נגד פרחאן - לשמור על שתיקה.

 

בתחילת ההליכים הואשמה י', שהיתה קטינה בעת הארועים, ברציחתה של בנט ובסיוע לרצח התיירת סילביה מולרובה, אך אז הושג בין הצדדים הסדר טיעון שבמסגרתו היא הורשעה בסיוע לשני מקרי הרצח בלבד. הפרקליטות ביקשה לגזור עליה 14 שנות מאסר.

 

בגזר הדין כתבו הרכב השופטים, נחמה מוניץ, שאהר עטרש ועאטף עילבוני: "חרף היותה בת 15 , נערה צעירה, סייעה הנאשמת בשנת 2003 לעדואן (פרחאן - ש.ר.א) לביצוע שני מעשי רצח אכזריים, מעשיה של הנאשמת איפשרו לעדואן את ביצוע מעשי הרצח".


י' בבית המשפט, היום (צילום: חגי אהרון)

 

השופטים קבעו עוד כי י' ידעה שבכוונתו של פרחאן לרצוח את התיירת סילביה מולורובה, ידעה מראש על הכוונה להמית את דנה בנט - ואף סייעה בלכידתה.

 

בתחילת הדיון ניגשה ל-י' מעיין גיל, בת דודתה של דנה ז"ל, כינתה אותה רוצחת ואמרה: "ברור לך שאף יום בחיים שלך לא תשכחי את מה שעשית לה, כמו שאנחנו לא נשכח".

 

ויקי בנט: היא הייתה צריכה לקבל מאסר עולם

אמה של בנט עלתה הבוקר לקברה והבטיחה לה שתמשיך להילחם: "אמרתי לה שבעזרת השם, זה יהיה 14 שנה. זה מעט מבחינתנו, אין לי ברירה אלא לקבל את זה". בתום הדיון אמרה האם: "מבחינתנו היא הייתה צריכה לקבל מאסר עולם, היא רוצחת, היא יכלה למנוע את הרצח של בתי. היא סיפרה להרכב השופטים שהיא באה לספר שהמצפון שלה הציק לה, כי היא הבינה שברגע שהוא ישתחרר מהכלא - היא הבאה בתור".

 

עו"ד עיסאם טנוס, המייצג את י', אמר בתגובה לגזר הדין: "בית המשפט עמד בפני הכרעה לא קלה, מאחר ומדובר במקרה שאין כמותו. אלמד את גזר הדין ואשקול את צעדי".

 

בדיון קודם, בשלב הטיעונים לעונש, פנתה י' לאמה של הנרצחת, ויקי בנט: "אני מאוד מאוד מצטערת. כואב לי נורא על שהבת שלך אבדה לך,

נורא קשה לי עם המחשבה והמראות שראיתי את המוות מול העיניים שלי".

 

י' היתה בת זוגו של פרחאן כשהיתה בת 15. פרחאן הודה כי חטף ורצח את דנה בנט בידיו החשופות בלילה שבו נעלמה, וקבר את גופתה. י' היתה זו שנתנה למשטרה את המפתח לפענוח הרצח המזעזע שאירע בקיץ 2003 ולמעשה הפלילה את פרחאן.

 

בכתב האישום המקורי תואר כיצד פיתתה את הנערה וסייעה לגרור את גופתה. היא שכנעה אותה בטענה שהיא עובדת בבית מלון השייך לפרחאן, ולדבריה הם היו זקוקים לכוח אדם למספר שעות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
14 שנה בפנים. י'
צילום: חגי אהרון
ויקי בנט. "זה מעט מבחינתנו"
צילום: חגי אהרון
דנה בנט. עלתה לטרמפ ונרצחה
צילום: אפי שריר
פרחאן. שורת מעשי רצח
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
הסנגור, עו"ד טנוס. שוקל את צעדיו
צילום: חגי אהרון
מומלצים