שתף קטע נבחר

נתניהו: נבנה בירושלים כמו ב-42 השנים האחרונות

ראש הממשלה איתן בדעתו למרות המשבר העמוק עם וושינגטון. בישיבת סיעת הליכוד בכנסת הצהיר נתניהו כי הבנייה בירושלים תימשך, כמו מאז מלחמת ששת הימים. הוא גם אמר שהבנייה בהתנחלויות תתחדש, לאחר עשרת חודשי ההקפאה

למרות המשבר חסר התקדים עם ארצות-הברית, על רקע ההחלטה לבנות 1,600 יחידות דיור בשכונת רמת-שלמה בירושלים, הצהיר בצהריים (יום ב') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הבנייה בירושלים תימשך, כמו ב-42 השנים האחרונות.

 

במהלך ישיבת סיעת הליכוד בכנסת, שאלה ח"כ ציפי חוטובלי את נתניהו מה יקרה אחרי תקופת עשרת חודשי ההקפאה - בחודש ספטמבר, והוא ענה כי הבנייה ביהודה ושומרון תימשך. "החלטת הקבינט על סיום ההקפאה בתום עשרת החודשים מחייבת", הוא אמר. על רמת-שלמה הוא אמר, כי השכונה תישאר בשטח ישראל גם לאחר הסדר קבע.

 

נתניהו דיבר בישיבת הסיעה על הישגי ממשלתו, וביקש מחברי הסיעה מאמץ אחרון להשלים את הליכי החקיקה: "הממשלה קיבלה שלוש החלטות. הדבר הראשון הוא החלטה הצעת חוק לפישוט תהליכי חוק ובנייה במדינת ישראל. כל אזרח מכיר את דרך הייסורים של לעמוד דרך הביורוקרטיה הנוראה הזאת. יזמים לא יכולים לבנות. מדינת ישראל כמעט נמצאת במקום האחרון

 בין המדינות המתקדמות בזמן הדרוש לקבלת אישור בניה. זה, יחד עם פרישת רכבות וכבישים לגליל ולנגב ברפורמה בתחבורה. הדבר הזה יגיע לכנסת השבוע ולכן אני מבקש את עזרת הקואליציה והליכוד להעביר את החוק".

 

עם זאת, הלילה אמר גורם ממשלתי בכיר ל-ynet, בעקבות המשבר, כי "המחיר של העלבון האמריקני יהיה הקפאה מעשית של הבנייה בירושלים רבתי". המחווה הנדרשת אמורה לגרום בפועל לעצירת הבנייה בכל ההתנחלויות. מכרזים שהיו בצנרת יוקפאו, גם כחלק מתוכניות שאושרו. יתרה מזאת, נתניהו יצטרך בספטמבר, מועד פקיעת החלטת הקבינט על הקפאת הבנייה, למנוע בנייה עתידית גם בגושי ההתנחלויות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניה. ממשיכים לבנות
צילום: אריאל ירוזולימסקי
מומלצים