שתף קטע נבחר

הטכניון מיישר קו: לא נפלה בוגרי מכללות

בעקבות חשיפת ynet כי הטכניון הציב בפני בוגרי המכללות - בניגוד לנהלים - תנאי קבלה מחמירים יותר מאשר בוגרי אוניברסיטאות, הוחלט לשנות את המדיניות משנת הלימודים הבאה. המועצה להשכלה גבוהה: נדאג שכולם יפעלו כך

טכניון שווה לכל נפש: המוסד האקדמי הוותיק הודיע כי החל מהשנה הבאה ישווה את תנאי הסף שבהם נדרשים לעמוד המועמדים לתארים מתקדמים בוגרי המכללות, לאלה שלהם נדרשים בוגרי האוניברסיטאות. מדובר בשינוי במדיניות הטכניון, בעקבות חשיפת ynet כי בעבר פעל בניגוד לנהלים, והפלה בין סטודנטים משני סוגי המוסדות. במועצה להשכלה גבוהה בירכו היום (ד') על המהלך.

 

לפני כחצי שנה נחשף ב-ynet כי בוגר לימודי משפטים במכללה האקדמית קריית-אונו הופתע לגלות שלא התקבל לתואר שני במקרקעין בטכניון, על אף שחברו, שלמד באוניברסיטה, התקבל עם ממוצע ציונים נמוך יותר.

 בטכניון אישרו אז את הדברים, וטענו כי "כך מקובל בכל האוניברסיטאות בארץ ובעולם", אולם במועצה להשכלה גבוהה איימו בסנקציות עליו, והאיומים - מסתבר - עשו את שלהם.

 

במכתב שהוציא השבוע דיקן בית הספר ללימודים מוסמכים בטכניון, פרופ' משה שפיטלני, ושהגיע לידי ynet, הוא הודיע כי כעת יקבל הטכניון בצורה שווה את כל המועמדים, ולא יציב כבעבר דרישות מחמירות יותר לבוגרי המכללות. "החל משנת הלימודים הבאה, קבלת סטודנטים לתואר שני בטכניון תיעשה בהתאם להוראות המועצה להשכלה גבוהה, ללא תנאים המבחינים בין הבוגרים של מוסדות אקדמיים מוכרים שונים".

 

במכתב הוסיף שפיטלני כי "לא תהיה אבחנה גורפת או תנאים מיוחדים לגבי בוגרי מכללות (כגון סף ציונים ומדרגים), והם יידרשו למספר נקודות לימוד השווה לזה שנדרש מבוגרי אוניברסיטאות במסלול הלימודים שאליו נרשמו". עוד נכתב כי "כל יחידה יכולה להעביר לבית הספר תנאי מינימום (ציון ומדרג)... מעבר לכך, בחירת המועמדים המתאימים ביחידות השונות תיעשה לפי קריטריונים כפי שיימצאו נכונים ומתאימים לכל יחידה, ועל בסיס אישי (לא גורף)".

 

במועצה להשכלה גבוהה אמרו בעקבות ההודעה כי בכוונתם לדאוג לכך שהחל מהשנה הבאה שום מוסד אקדמי לא יקיים

עוד אפלייה בכל הנוגע לקבלת סטודנטים לתארים מתקדמים. לדברי יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב במועצה להשכלה גבוהה, מנואל טרכטנברג, "המועצה והוועדה ראו מאז ומתמיד את התארים הנלמדים באוניברסיטאות ובמכללות כתארים אקדמיים שווי ערך".

 

לדברי טרכטנברג, "במהלך החודשים האחרונים מתקיימת אכיפה של הנהלים והכללים שנקבעו על ידינו, ונמשיך במגמה הזו גם בעתיד". הוא קרא גם ליתר האוניברסיטאות שטרם ביצעו את המהלך להיות שותפות לו, ולהשוות את תנאי הקבלה של בוגרי המכללות לאלה של בוגרי האוניברסיטאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרכטנברג. "אוניברסיטה ומכללה שוות ערך"
הטכניון. אפשר לבוא גם מקריית-אונו
צילום: לע"מ
מומלצים