שתף קטע נבחר

פרץ: ראיתי טוב ממי שעשו פוזות עם משקפת

שר הביטחון בימי מלחמת לבנון השנייה ממשיך להתעקש שישראל ניצחה: "גם אם הייתי עם משקפת סגורה, ראיתי את העתיד בצורה יותר מפוכחת מכאלה שעושים פוזות עם משקפות פתוחות". הוא גם קרא לשחרר את ברגותי תמורת שליט

כמעט ארבע שנים אחרי, המלחמה ההיא לא נותנת מנוח לעמיר פרץ. מי שכיהן כשר הביטחון בעת מלחמת לבנון השנייה התעקש היום (שבת) כי הוא היה הקורבן שלה, וכי על אף ששילם מחיר כבד עליה, את תרומתו שלו למדינה - הוא נתן.

 

"גם אם הייתי עם משקפת סגורה, ראיתי את העתיד בצורה יותר מפוכחת מכאלה שעושים פוזות עם משקפות פתוחות", אמר פרץ באירוע "שבתרבות" במשכן לאומנויות הבמה בבאר-שבע. פרץ התייחס לצילום המפורסם שלו מימיו כשר הביטחון, שבו תועד "משקיף" אל האופק מבעד למשקפת שעדשותיה היו סגורות.


פרץ בתמונה המפורסמת. מי עושה פוזות? (צילום ארכיון: אפי שריר)

 

פרץ הדגיש כי ישראל היא שניצחה במלחמת לבנון השנייה, ושמזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, קיבל את מעמדו בזכות ישראל: "אנחנו עשינו את חסן נסראללה לכוכב העולם הערבי, אבל להפוך אותו למי שניצח את צה"ל זה רחוק מאוד", הוא אמר. "ישראל ניצחה במלחמת לבנון השנייה. אנחנו אלה שהיינו בשטח, ובסוף המלחמה קבענו שנסראללה יוצא מדרום לבנון".

 

באשר לסוגיית החייל החטוף גלעד שליט אמר פרץ כי הוא בהחלט תומך בשחרורו של ראש התנזים לשעבר בגדה, מרואן ברגותי, בעסקת חילופי אסירים.

 "החמאס יראה בכך הצלחה שלו, וזה יגרום לנו כעס", הוא אמר, "אבל אני מוכן לשאת יומיים של חגיגות בעזה תמורת זה. אם היינו עושים את ה לפני שנתיים, זה כבר היה מאחורינו".

 

ח"כ פרץ מהעבודה התייחס גם לתוכנית הגרעין של איראן, והבהיר כי ישראל בוחנת כל העת את המתרחש שם - על כל הקשור לתוכנית הגרעין ולתהליך הפוליטי במדינה. "אנחנו מסתכלים עם עין פקוחה כדי לדעת מה מתרחש באיראן, מה קצב ייצור החומר הבקיע שיכול לשמש את הפצצות, כמה אורניום הם מייצרים, ובאיזה רמה של זיקוק. אנחנו מודדים את הזמנים". הוא הדגיש כי "זהו זמן בלתי מוגבל, זה לא מצב שאפשר להגיד שיש לנו אורך נשימה עד אין קץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
עמיר פרץ, היום. עשינו את נסראללה כוכב
צילום: הרצל יוסף
ברק. העקיצה מכוונת כלפיו?
צילום: אפי שריר
מומלצים