שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הדמוקרטים טוענים: יש די קולות לאישור הרפורמה

  שעות לפני ההצבעה על הרפורמה במערכת הבריאות, במפלגה הדמוקרטית משוכנעים שיצליחו לאשר את החקיקה. "יש לנו את הקולות", אמר ציר בית הנבחרים ג'ון לארסון לרשת CNN

  במפלגה הדמוקרטית משדרים אופטימיות לקראת ההצבעה הגורלית על הרפורמה במערכת הבריאות : מנהיג הדמוקרטים בבית הנבחרים, סטני הוייר, אמר אחר הצהריים (יום א') בראיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" ברשת NBC כי 216 צירים בבית הנבחרים יתמכו בהצעה - כנדרש.

   

  "ישנם עדיין חברים שבוחנים את זה ומנסים להחליט, אבל אנחנו חושבים שיהיו 216 הצבעות", אמר הוייר. במקביל, הופיע ציר בית הנבחרים ג'ון לארסון בתוכנית "מצב האומה" ברשת CNN ואמר: "יש לנו את הקולות". מוקדם יותר דיווחה הרשת כי הנשיא לשעבר ביל קלינטון התקשר בימים האחרונים לדמוקרטים "מתנדנדים" כדי לשכנע אותם לתמוך ברפורמה השנויה במחלוקת.

   

  הרפובליקנים הזהירו כי אישור החוק יעלה לדמוקרטים ברוב שלהם בקונגרס בבחירות שיתקיימו בנובמבר. מנהיג הרפובליקנים בבית הנבחרים, ג'ון ביינר, טען כי לדמוקרטים אין מספיק קולות כדי לאשר את החוק, ואיים כי חבריו למפלגה "יעשו מאמץ לבטל אותו" אם יאושר.

   

  הרפורמה אמורה לספק ל-95 אחוז מהאמריקנים גישה לביטוח בריאות בעלות סבירה, לעומת המצב

  הנוכחי, שבו קרוב ל-50 מיליון אמריקנים אינם מבוטחים כלל ורבים מבוטחים בביטוח חלקי. אובמה מבקש לצרף כ-32 מיליון אמריקנים למעגל המבוטחים, להקטין את הגירעון הפדרלי ב-138 מיליארד דולר בעשור הקרוב וב-1.2 טריליון דולר בעשור הבא.

   

  המתנגדים לתוכנית רואים במהלך ניסיון של הממשלה להשתלט על ביטוח הבריאות וחוששים שהרפורמה רק תגדיל את הגירעון של ארה"ב. שמרנים וצירים דמוקרטים ממדינות שמרניות מתנגדים למימון הפלות במסגרת ביטוח הבריאות, ופוליטיקאים דמוקרטים התלויים בציבור בוחרים שמרן חוששים שתמיכה ברפורמה תחסל את הקריירה הפוליטית שלהם. גם הפגיעה האפשרית ב"מדיקר", תוכנית הביטוח הרפואי לגימלאים, מעוררת חשש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים