שתף קטע נבחר

עדויות: השתוללו ברונדו עם אמל"ח צה"לי

תלמידי י"ב מראש העין שחגגו את סיום הלימודים, הוסיפו טעם רע במיוחד למסורת ה"רונדו" המפוקפקת: רימוני עשן, אבוקות ו-וודקה. התוצאה: חלונות מנופצים, בי"ס אפוף עשן ודרכים חסומות. "זה נראה כמו שדה קרב, מורות בכו", סיפר תלמיד

זה לא מתחם אונר"א בעזה, זה בית-ספר בראש העין: מסורת ה"רונדו" של השמיניסטים לרגל סיום לימודיהם מקור לדאגה במערכת החינוך ונדמה שכמה תיכוניסטים מראש העין הציבו בשבוע שעבר רף חדש לפורענות. הם חגגו תוך שימוש באמצעי לחימה צה"ליים גנובים - אבוקות ורימוני עשן.


הורה רימונים. חוגגים סביב העשן בבית הספר בראש העין

 

במסגרת ה"רונדו" נוהגים בדרך כלל שמיניסטים לערוך מסע של כלי רכב הנוסעים במהירות, תוך השמעת צפירות ומוסיקה קולנית. לעתים קרובות הם נוסעים בפראות, מוציאים חלקי גוף מהמכוניות, ונוהגים בשכרות, תוך סיכון עצמם והסביבה.

המשטרה, בתי הספר ומשרד החינוך נערכים מדי שנה למנוע את הפורענות, לא תמיד בהצלחה.

 

כ-450 תלמידי כיתה י"ב שיסיימו בקיץ הקרוב את לימודיהם בראש-העין, התכנסו ביום שישי האחרון כדי לחגוג סיומה של תקופה, רגע לפני שיתפנו לבחינות הבגרות. אבל גם בהשוואה לנוהג המפוקפק של בני גילם, התלמידים מראש העין חצו קו, תוך מעשי ונדליזם קשים.

 

תחילה הם חדרו לשטח בית הספר ללא אישור ההנהלה, תוך שהם שוברים חלונות ומשתמשים באמצעי לחימה. משם הם המשיכו בנסיעה במכוניות בתוך העיר, וחסמו את התנועה. המשטרה הוזעקה למקום, אבל הנערים הסוררים כבר המשיכו ליעד הבא - חוף הים.


"תלמידים שברו חלונות, זה נראה כמו שדה קרב". רימון עשן בבית הספר

 

לפי עדים למה שהתרחש, התלמידים שתו בהפגנתיות משקאות אלכוהוליים כמו בירות, וודקה וערק, כשעל "חגיגת" הרונדו כולה מנצחת קבוצת תלמידים משכונת נווה אפק, שמכנה את עצמה "N.A Boys". "מורות בכו, תלמידים שברו חלונות

הייתה מהומה", סיפר ל-ynet תלמיד שנכח בזירה. "זה היה כמו שדה קרב. רימונים, אבוקות. בית הספר כולו היה מלא עשן".

 

לדברי הנער, "התלמידים הגניבו את אמצעי הלחימה, והמורים עמדו המומים. חלק מהמורות נבהלו, כי הזמינו משטרה בזמן שכולם פרצו פנימה, שברו חלונות ודחפו אותן. מורות ישבו בצד, והיו מתוסכלות". לפי העדויות, על הרימונים והאבוקות היה סימון צה"לי.

 

ממחוז מרכז במשרד החינוך נמסר בתגובה: "בעקבות האירוע החמור בית הספר ומפקחי משרד החינוך יקיימו דיון לגבי

השתלשלות האירוע מיד עם תום החופשה וחזרת התלמידים. הנושא יטופל משמעתית וחינוכית, גם ברמה השכבתית וגם ברמה הפרטנית של המעורבים. בעת האירוע בית הספר הזמין את משטרת ישראל ומקיים קשר רציף עם המשטרה בעניין להמשך הטיפול".

 

גורמים בבית הספר מסרו ל-ynet כי אירוע הרונדו היה אמור להיות שקט ולתלמידים ניתנו מראש הנחיות ברורות, "אולם התלמידים נסחפו ועשו באירוע כרצונם בניגוד להנחיות שסוכמו מראש". מעיריית ראש העין נמסר כי "הרשות בודקת ומטפלת בנושא. בהתאם לממצאים יוסקו מסקנות ונפעל בהתאם מול התלמידים והשכבה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האבוקות. המשטרה הגיעה, התלמידים כבר היו בים
הבלאגן בעיצומו. "כל ביה"ס היה מלא עשן"
מומלצים