שתף קטע נבחר

מקורבי הרב אלון: מקווים שהסוגיה הסתיימה

בעקבות הפרסום כי במשטרה מתגבשת המלצה שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד הרב מוטי אלון, אומר עורך דינו: "אני אופטימי, ומקווה שהסוגיה בעניינו תגיע לסיומה"

במחנה הרב אלון מעודדים: בעקבות הפרסום בערוץ 2 כי במשטרה מתגבשת המלצה שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד הרב מוטי אלון, אומר עו"ד יאיר גולן, המלווה את הרב מוטי אלון, מאז תחילת הפרשה: "הרב מוטי אלון הוא מגדולי הדור ברמה התורנית. הוא פעל ופועל עבור עשרות אלפי אנשים בישראל. אני אופטימי ומקווה שהסוגיה בעניינו תגיע לסיומה".

 

על פי הפרסום, במשטרה מתגבשת המלצה שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד הרב מוטי אלון, לאחר שמבדיקת עדויות ועדים שהופיעו בפני צוות החקירה עולה, כי בכל המקרים שנבדקו מדובר ביחסים שקיים אלון עם בגירים - ובהסכמה. המשמעות: אם היה קשר מיני בין הרב לתלמידיו - לא מדובר בקשר פלילי.

 

כזכור, לפני מעט יותר מחודש, בתום התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ופרקליט המדינה, משה לדור, הוחלט 

במשטרה לבדוק את הפרסומים על התלונות על הטרדות מיניות שהגיעו לפורום "תקנה" בעניין הרב מוטי אלון. יחד עם זאת, יש לציין כי ההחלטה לפתוח בבדיקה או בחקירת הדברים נמצאת בתחום שיפוטה הבלעדי של המשטרה, והיא אינה זקוקה לאישור היועץ. אם יוחלט לפתוח בחקירה נגד הרב אלון בתום הבדיקה, ידונו אנשי אגף החקירות והמודיעין בשאלה מי ינהלה. בינתיים ביקשה המשטרה לקיים את בדיקת החשדות תחת איפול מוחלט.

 

הרב מוטי אלון, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, חשוד בהטרדות מיניות ובעקבות זאת והורחק לפני ארבע שנים מכל פעילות רבנית וחינוכית לפי החלטת "תקנה", פורום שכולל רבנים בכירים בציונות הדתית. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון עם תלמידיו
צילום: גילי אליהו
מומלצים