שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בפסח: חנייה וכניסה חינם לחופים בכנרת
  איגוד ערים כנרת הסיר חסימות שמנעו חנייה חינם ליד שלושה חופים בכנרת. המשמעות: כבר בפסח נוכל לחנות ללא תשלום מטרים בודדים מחוף, ולהיכנס ברגל - בחינם. בעתיד תוסדר הפעלת כל החופים בימה, יוקמו חניונים פתוחים ותעריף החניה היומי יוחלף בתשלום לפי שעה

  מחסומים שמנעו גישה לשלושה חופים סביב הכנרת הוסרו היום (ב') על ידי איגוד ערים כנרת. הסרת המחסומים - מחופי לבנון, כורסי וחלוקים - תאפשר לציבור לחנות בחינם כמה עשרות מטרים מהכניסה לחופים, ולהיכנס ברגל ללא תשלום. עד כה ניתן היה להיכנס לחוף רק עם כלי רכב תמורת תשלום של כמה עשרות שקלים ליום.

   

  על פי החוק, הרחצה בחופי הכנרת אינה כרוכה בתשלום - בתנאי שמגיעים ברגל. אלא שמעטים מסוגלים להגיע לחופים רגלית מפאת המרחק מהכביש הראשי, העדר חניונים ציבוריים ומשום שכבישי הגישה לחופים נחסמו לחנייה. הרוחצים נאלצו לפיכך להיכנס לאזור החוף ברכב, ומפעילי החופים גבו מהם כמה עשרות שקלים תמורת החנייה, כך שלמעשה הרחצה הייתה כרוכה בתשלום.

   


  כבר בפסח - כנסו חופשי (צילום: יעל סלע, רשות ניקוז ונחלים כנרת)

   

  עוד מסביב לכנרת:

   

  "המשמעות של הצעד שנעשה היום בשלושת החופים היא שכבר במהלך הפסח, הציבור יוכל להגיע לחופים הללו מבלי להיכנס בשערי החניון", אמרו באיגוד. בנוסף להסרת המחסומים בוצעה גם הריסה של מבנים בלתי חוקיים בחוף חלוקים, והכשרה של החופים לציבור.

   

  כבר השנה: עוד חניונים וחופים משופרים

  הצעד הסמלי של הסרת המחסומים משלושת החופים רחוק אמנם מלפתור את כל הבעיות השוררות בחופי הרחצה של הכנרת, אך הוא מעיד תחילתה של מהפכה בכל הקשור לנגישות הציבור לחופים.

   

  כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, בחודשים האחרונים עמלים אנשי איגוד ערים כנרת על שינוי המצב השורר בחופי הרחצה שסביב האגם. לצד הסרת מחסומים פיזיים המונעים מהציבור גישה אל החוף, מקדמים באיגוד פעולות רבות נוספות - בחלקן באמצעות שינוי חוק העזר או תוכניות במוסדות התכנון.

   


  מפנים חסימות (צילום: יעל סלע, רשות ניקוז ונחלים כנרת)

   

  באיגוד ערים כנרת ציינו כי שלושת החופים האמורים (לבנון, חלוקים וכורסי) יצאו בהמשך למכרז חדש (בשיטת BOT -י.ד) במסגרתו ייבחרו זכיינים שיפעילו את חופי הרחצה למשך 15 עד 25 שנה. שיטת הפעלה זו תשנה את המצב השורר כיום, שבו החופים מופעלים על ידי גורמים פרטיים באופן בלתי מוסדר.

   

  במכרז יתחייבו מפעילי החופים החדשים לשאת בהוצאות הטיפול והתחזוקה של החופים, וכן לעמוד בשורת דרישות לרווחת הציבור. המכרז יציב דרישות מוגדרות בתחומי הנקיון והשירותים שיש להעניק לרוחצים, ובתחום הנגישות. כך למשל, ייקבע שניתן יהיה לקבל שירותים לקמפינג - חשמל ומים - ממפעילי החוף תמורת תשלום.

   

  עוד בשורה לציבור היא העובדה שבימים אלה הסתיימה הפעלתם הבלתי מוסדרת של חופי הרחצה ברניקי, שקמים וצנברי. מפעילי החופים הפרטיים סיימו את עבודתם במקום, ורצועות החוף עברו לפעול ישירות תחת רשות ניקוז ונחלים - זרוע הביצוע של איגוד ערים כנרת. באיגוד מציינים כי לפי שעה, עד ליציאה למכרזים חיצוניים, יצטרפו להסדר ההפעלה הישירה הזה גם חופי חלוקים, לבנון וכורסי.

   

  צביקה סלוצקי, מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים וכנרת, אמר ל-ynet כי הבשורה הגדולה מכולם - שינוי שיטת הגבייה בחניונים - מונחת בימים אלה לפתחו של משרד הפנים. במקום תעריף יממתי יונהג תעריף חניה שעתי - בדומה לכל חניון ציבורי בעיר. כמו כן, מספר רצועות חוף יאוחדו, יצומצם מספר הזכיינים וגם יוקמו חניונים פתוחים בקרבת מקום כדי לאפשר לרוחצים להכנס לחוף ברגל - ובחינם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הכניסה לחוף לבנון
  צילום: חגי אהרון
  משתכשכים חופשי בכנרת
  צילום: יריב כץ
  צילום: ירון דרוקמן
  חוף לבנון כינרת כנרת
  צילום: ירון דרוקמן
  מומלצים