שתף קטע נבחר

בדרך לעוד התקפלות? רה"מ בוחן שוב את ברזילי

אחרי גל ביקורת נרחב, רה"מ נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו לעמוד בראש צוות שיבחן את ההיבטים המקצועיים של הזזת חדר המיון בברזילי "באופן שלא יהיה שום סיכון לחיי אדם". לפי הודעת לשכת ראש הממשלה, המצב בשטח יוקפא עד לאחר חג הפסח

האם התחיל התהליך שבו תרד ממשלת ישראל מהעץ הגבוה שעליו טיפסה בפרשת חדר המיון והקברים? לשכת ראש הממשלה הודיעה אחר הצהריים (יום ב') כי בנימין נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו, אייל גבאי, להקים ולעמוד בראש צוות שיבחן יחד עם כל הגורמים המקצועיים את האפשרויות להקמת חדר המיון הממוגן בבית החולים ברזילי באשקלון, "באופן שלא יהיה שום סיכון לחיי אדם", לשון ההודעה.

  

חדר המיון והקברים - כותרות אחרונות ב-ynet:

  

על פי הודעת לשכתו של נתניהו, הוא הנחה את מנכ"ל משרדו להגיש את המלצות הצוות המקצועי מייד לאחר חג הפסח - ועד שאלה יוגשו - לא תהיה שום פעילות בשטח בנושא זה. החלטת הממשלה בנוגע לבית החולים צפויה לעכב משמעותית את השלמת חדר המיון הממוגן ולעלות עשרות מיליוני שקלים מכספי משלם המסים.

 

 

לצד ראש הצוות גבאי מונו לוועדת הבדיקה גם שוקה דורפמן מנכ"ל רשות העתיקות ומנחם גשייד, יועץ התקשורת של סגן השר ליצמן. אליהם צפוי להצטרף גם נציג מקצועי מטעם משרד הבריאות. הוועדה תשמע את חוות דעתם של גורמים שונים בהם גורמי רפואה, גורמים מתחום הארכיאולוגיה, הרבנות הראשית ואתרא קדישא.

 

עוד קודם לכן הנחתה שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, את מנכ"ל רשות העתיקות להיפגש בדחיפות עם ראש "אתרא קדישא", הארגון החרדי שהעלה את טענת קיומם של קברי יהודים באזור, כדי לבדוק את הקברים העתיקים. "ההחלטה להעתיק את מקומו של חדר המיון היא לא נכונה ולא מוצדקת", אמרה השרה, שגם התנגדה לכך בהצבעה אתמול בממשלה.

 

רופאי בית החולים ברזילי פתחו בצהריים במאבק על עתידו של חדר המיון.

הרופאים התאספו מחוץ לבית החולים, כדי להביע את מחאתם על החלטת הממשלה ד"ר אפרים זוהב, יו"ר ועד רופאי ברזילי, אמר כי כל עובדי בית החולים יצאו למאבק: "לא ניתן להחלטה הזו להתממש. היא תנציח את העוול שייעשה לברזילי ולכל האזור כולו. נחסום את הבולדוזרים שיגיעו לבית החולים".

 

סיעות מרצ וקדימה הודיעו כי ברצונן לקיים דיון פגרה מיוחד בכנסת בנושא "כניעת נתניהו לחרדים והעדפת הממשלה את המתים על פני החיים". 25 החתימות הדרושות לשם כך הוגשו למזכירות הכנסת. ממרצ נמסר: "לא ייתכן שאת המדיניות המממשלתית ינהלו המעלים באוב בחצרות הרבנים".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בישיבה שבה התקבלה ההכרעה
צילום: AFP
מומלצים