שתף קטע נבחר

פרס הצטיינות לסטי"לים: "נלחמים בציר הרשע"

חיל הים זכה ב-3 פרסים יוקרתיים על פעילותו בשנה האחרונה. בפרס היחידה המבצעית המצטיינת זכתה שייטת הסטי"לים, שהוכתה במלחמת לבנון: "הפלגנו בהיקפים של שנת מלחמה"

שנה עמוסה עברה על לוחמי חיל הים. כמעט ארבע שנים אחרי המחדל שהוביל לפגיעה באח"י חנית במלחמת לבנון, מקבלת שייטת ספינות הטילים הכרה בלתי מבוטלת - וזוכה בפרס היחידה המבצעית המצטיינת בצה"ל. לכך מתווספים עוד שני פרסים, המשלימים את התמונה הכוללת באשר לתרומת חיל הים בשנה האחרונה. 

 

"אנו פועלים בכל מקום שבו למדינת ישראל יש אינטרסים בים. פועלים באופן אינטנסיבי ביותר גם בטווחים רחוקים וגם בסביבה הקרובה", אמר ל-ynet מפקד שייטת הסטי"לים של חיל היום, אלוף-משנה אלי שרביט. "בשנה החולפת הפלגנו בהיקפים דומים לשנת מלחמה. אנחנו במלחמה נגד ציר הרשע - ציר מוכר וידוע - והפעילות שלנו נעשית לאורך זמן, ימים ושבועות". 

 

ערפל רב עוטף את פעילות ספינות הטילים של צה"ל, ורק מעט ממה שעושים לוחמיה מתפרסם ברבים. גם העיתוי והמקום של אותן פעולות נותר בעלטה. "הפרס הוא פרי של פעילות מבצעית ענפה מאוד", ניסה אל"מ שרביט לחשוף טפח קטן, "כולנו ראינו את תפיסת אמצעי הלחימה על גבי הספינה 'פרנקופ' - זה ציר הברחת אמצעי לחימה שפגיעה בו משפיעה על הצטיידות ארגוני הטרור בדרום ויכולות ההתחמשות בזירה הצפונית".

 

מעיון ברשימת היחידות המצטיינות שקיבלו אתמול פרסים מהרמטכ"ל, ניתן לראות כי חיל הים קטף כמה פרסים יוקרתיים. במקום השני בקטגוריית היחידות המבצעיות זכה הבסיס הדרומי באילת, משם - כך על-פי הדיווחים - יצאו בחודשים האחרונים כמה כלי שיט לים האדום. פרס נוסף קיבל בסיס ההדרכה, שזכה בקטגוריית יחידות ההדרכה המצטיינות.

 

מפקד שייטת הסטי"לים סיפר כי הלוחמים נהנים מפעילות מרתקת שגם מניבה פירות, למרות שהיא

 נעשית הרחק מאור הזרקורים. "לפעמים התוצאות של הפעילויות גלויות, אבל במרבית המקרים הן נסתרות - וטוב שכך. מעבר לצניעות והענווה, טוב שהפעילות נעשית מתחת לסף הרעש, כך אנו יכולים להמשיך ולפעול בפרופיל נמוך".

 

במקום השלישי בקטגוריות היחידות המבצעיות זכתה טיייסת צרעה של חיל האוויר, המפעילה את מסוקי השרף החדישים. היה זה פרס יחיד לחובשי הכומתות האפורות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפעילות נותרת בעלטה. ספינות הטילים
צילום: AP
פועלים מתחת לסף הרעש. אל"מ שרביט
צלם: עידו ארז
מומלצים