שתף קטע נבחר

לראשונה: מאבטחי ספינה הרגו שודד ים סומלי

הכוח הימי למניעת פיראטיות מסר כי מאבטחים פרטיים ירו לעבר פיראטים שניסו לחטוף את הספינה "אלמזאן", והרגו אחד מהם

שודדי הים שהפכו בשנים האחרונות לאימת הימאים מול חופי סומליה ספגו מכה חדשה עבורם: מאבטחים בספינת משא ששטה במפרץ עדן ירו היום (ד') למוות בפיראט שניסה להשתלט על האניה.

 

הכוח הימי למניעת פיראטיות של האיחוד האירופי הודיע כי הספינה "אלמזאן" הותקפה על ידי שבעה שודדי ים מול חופי סומליה. מאבטחים שהיו

על הספינה פתחו באש לעבר השודדים - ואלה נמלטו. מסוק של הכוח הימי שהוזעק לאזור איתר סירת הפיראטים, וגילה כי אחד מהם נהרג מאש המאבטחים.

 

דובר הכוח הימי, ג'ון הרבור, מסר כי ששת השודדים שנמצאו בסירה נלקחו למעצר. הוא הוסיף כי זוהי התקרית הראשונה שבה צוות של ספינה פרטית הרגה פיראט סומלי, מאז שהתופעה החלה לקרום עור וגידים. 


המאבטחים השיבו אש. הספינה "אלמזאן" (צילום: AFP)

 

בסומליה השסועה אין ממשלה מתפקדת כמעט 20 שנה, ולכן מצליחים הפיראטים לפעול בחופשיות לאורך החוף. רוב המדינה נמצאת במצב משבר תמידי, כאשר הממשלה הזמנית וכוח שמירת השלום של האיחוד האפריקני שולטים רק בבירה מוגדישו ונלחמים בחמושים איסלאמים בדרום.

 

רק אתמול התברר כי גם חברה ישראלית נפלה קורבן לשודדי הים הסומלים. ספינה טורקית שהפליגה מאשדוד כשהיא נושאת חומרי דישון נחטפה בלב ים,

במרחק של יותר מ-1,600 קילומטרים מהיבשה הקרובה ביותר - הודו. הדובר הרבור העריך כי אכן מדובר בפיראטים האפריקנים.

 

הספינה נשאה בין היתר חומרי דישון של חברת "כיל דשנים" מקבוצת "כימיקלים לישראל" שבשליטת משפחת עופר. הסחורה אמורה היתה להימסר ללקוח בחו"ל. גורם בענף הספנות אמר שהאחריות על המטען היא של החברה בחו"ל שרכשה אותו. הכוח האירופי הביע חשש שהדשן עלול לשמש את הסומלים לייצור מטעני חבלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכה לשודדים (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים