שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רפורמה טובה? פחות ממחצית האמריקנים תומכים
  הנשיא אובמה חתם בהתרגשות על חוק הבריאות, אך הציבור האמריקני אינו שותף. פחות ממחצית מהם סבורים שמדובר ביוזמה טובה. במקביל, מצטרפת שרה פיילין למאמצי הרפובליקנים להפוך את תבוסתם לניצחון בבחירות הקרבות, ופרסמה "רשימת חיסול" של 20 דמוקרטים שתמכו בחוק

  בית הנבחרים תמך - הציבור מתנגד: פחות ממחצית מהאמריקנים סבורים כי רפורמת הבריאות ההיסטורית שאושרה השבוע היא יוזמה "טובה", בעוד 40 אחוזים טענו כי היא "גרועה". כך עולה מסקר חדש שפורסם בארה"ב. במקביל, פרסמה מושלת אלסקה לשעבר, שרה פיילין, "רשימת חיסול" של סנאטורים דמוקרטים שהצביעו בעד החוק, במסגרת ניסיונות הרפובליקנים למנף את הכישלון בקונגרס לניצחון בבחירות שיערכו בנובמבר.

   

  מתוצאות הסקר, שפורסמו באתר "פוליטיקו", נראה כי הציבור האמריקני אינו שותף להתרגשות הממשל מהרפורמה:

   רק 49 אחוזים הביעו שביעות רצון מהרפורמה. 50 אחוזים מהנשאלים הודו שחשו התרגשות או שביעות רצון מעצם אישור הרפורמה, בעוד 23 אחוזים העידו שחשו אכזבה - ו-19 אחוזים כעסו מעצם אישור החוק, מרביתם כצפוי מקרב תומכי המפלגה הרפובליקנית.  

   

  בקרב המצביעים שאינם מתומכי המפלגות הגדולות הדעות חלוקות באופן שווה: 46 אחוזים סבורים כי הרפורמה טובה, בעוד 45 טענו כי מדובר ביוזמה גרועה.

   

  הרפורמה, שאושרה בבית הנבחרים ברוב של 219 תומכים לעומת 212 מתנגדים, תעניק לראשונה ביטוח בריאות לעשרות מיליוני אמריקנים ותמנע מחברות הביטוח למנוע כיסוי למיליוני אזרחים נוספים. "אישור רפורמת הבריאות הייתה ניצחון פוליטי מובהק של הנשיא אובמה ותומכיו, אולם החוק נתקל בחילוקי דעות בקרב העצמאים ובגישה שלילית בקרב הרפובליקנים", הסבירה לידיה סאד, שניתחה את תוצאות הסקר.

   

  לדבריה, אישור החוק עשוי להיות קריטי לבחירות שייערכו בבית הנבחרים בנובמבר: הרפובליקנים מתכוונים לנצל את ההצבעה לאישור החוק כדי לנסות ולגרום לכמה חברי קונגרס דמוקרטים לאבד את מושביהם. הרפובליקנית

  המפורסמת ביותר הפועלת בתחום היא שרה פיילין, מושלת אלסקה לשעבר שהתמודדה לתפקיד סגנית הנשיא, ופרסמה באתר האינטרנט שלה רשימה של 20 חברי קונגרס דמוקרטים שהצביעו בעד החוק - ו"סומנו" על ידה לקראת הבחירות.

   

  בעמוד הפייסבוק שלה קראה פיילין לתומכיה לפעול כדי להביא לתבוסתם של חברי הרשימה, שמרביתם נבחרו במדינות הנחשבות שמרניות. בנוסף, אמורה פיילין לפעול לגיוס תרומות עבור הרפובליקנים שיתמודדו מול הדמוקרטים הנכללים ברשימה, ואף תערוך קמפיין תמיכה כדי להגדיל את סיכוייהם להיבחר על חשבון יריביהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אובמה וביידן לאחר האישור. זוכים לתמיכה?
  צילום: AP
  מומלצים