שתף קטע נבחר

גשר ישראלי לאפגניסטן

התעשייה הצבאית (תע"ש) תספק גשרים לחיל הנחתים האמריקני שמוצב באפגניסטן. אספקת הגשרים היא חלק מכמה עסקאות לייצוא מערכות נשק בהיקף כולל של כ-160 מיליון דולר, שעליהן חתמה לאחרונה תע"ש

המלחמה באפגניסטן מספקת הרבה עבודה גם לתעשיות הביטחוניות הישראליות: התעשייה הצבאית (תע"ש) תספק גשרים לחיל הנחתים האמריקני שמוצב במדינה. בימים הקרובים עומדת להגיע לאפגניסטן היחידה הגרמנית שתפעיל שם את המל"ט מדגם "הרון" מתוצרת התעשייה האווירית.

 

אספקת הגשרים היא חלק מכמה עסקאות לייצוא מערכות נשק בהיקף כולל של כ-160 מיליון דולר, שעליהן חתמה לאחרונה תע"ש.

 

המערכות הראשונות סופקו באופן מיידי כבר בסוף דצמבר 2009. מדובר במערכת גשר חי"ר (חיל רגלים), המאפשרת התגברות מהירה על מכשולים כמו נהרות, תעלות השקיה וגאיות עמוקים. המערכת כוללת חלקי גשר המורכבים על מערכת גלילה לשיגור, שמונחת על הקרקע. הגשר המורכב משוגר אל הגדה הרחוקה על ידי צוות של 3-4 לוחמים מתוך דקות ספורות, ללא שימוש בכלים או באמצעים מיוחדים לביצוע המשימה.

 

המערכות מסופקות למארינס במארז מיוחד המגן על הרכיבים בהובלה ימית או יבשתית ומשמש גם להובלתן במסוק. לדברי גורמים בתע"ש, החתימה על עסקאות אלו פותחת פתח להרחבת הייצוא הביטחוני של מערכות מסוג זה ללקוחות נוספים המגלים בהן עניין.

 

כמו כן, בקרוב תגיע לאפגניסטן יחידה גרמנית שתפעיל את המטוס ללא טייס "הרון" מתוצרת תע"א. הצוותים הגרמניים התאמנו בישראל בשבועות האחרונים. המטוסים ללא טייס מתוצרת ישראל הפכו לפריט היצוא הביטחוני החם ביותר. המלחמה באפגניסטן הביאה לעסקאות ענק ליצוא מל"טים, בשווי כולל של כ-600 מיליון דולר, כאשר הכוח הרב-לאומי המוצב באפגניסטן יצר את הביקוש העצום.

 

עשרות מל"טים מתוצרת ישראל מופעלים בכל יום מעל שטחה של אפגניסטן, בניסיון לאתר את מנהיגי הטאליבן וארגוני טרור אחרים המסתתרים בשטח המדינה. פולין הודיעה כי גם כוחותיה בכוח הרב-לאומי באפגניסטן יצוידו בקרוב במל"טים מתוצרת ארונאוטיקס הישראלית.

 

הכתבה המלאה פורסמה במוסף "ממון"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים אמריקנים באפגניסטן
צילום: AP
מומלצים