שתף קטע נבחר

בן לאדן: ננקום בארה"ב אם מתכנן 11/9 יומת

המבוקש מס' 1 בעולם שיגר אזהרה חדשה לארצות הברית: אם חאלד שייח מוחמד יקבל עונש מוות, אל-קאעידה יהרוג כל שבוי אמריקני. בן-לאדן גם ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את הנשיא אובמה וישראל בשל "הכיבוש המתמשך בפלסטין"

מנהיג ארגון אל-קאעידה הזהיר את ארצות הברית מפני הוצאתו להורג של מתכנן מתקפת 11 בספטמבר 2001. בקלטת שמע חדשה שפורסמה אחר הצהריים (ה') הבטיח אוסמה בן-לאדן שאנשיו יהרגו חיילים אמריקנים כדי לנקום את מותו של חאלד שייח מוחמד.

 

בן-לאדן, שככל הנראה מסתתר באזורים השבטיים לאורך הגבול בין פקיסטן לאפגניסטן, פרסם אחר הצהריים (יום ה') קלטת שמע שצרה ששודרה לראשונה ברשת "אל-ג'זירה". הוא הזהיר את אזרחי ארה"ב שלא לגזור עונש מוות על חברו. "ביום שארצות הברית תקבל החלטה כזו, היא למעשה גם תביא להוצאתם להורג של כל שבוי שנלכוד", אמר.

 

רב-המחבלים פנה לעם האמריקני באומרו שנשיאם, ברק אובמה, הולך בדרכם של קודמיו בתפקיד ומחרחר מלחמה נגד מוסלמים. "הפוליטיקאים בבית הלבן תמיד נהגו באי-צדק כלפינו, והם עדיין נוהגים כך, במיוחד בשל תמיכתם בישראל ובכיבוש המתמשך בפלסטין", הוסיף.

 

משפטם של חמשת פעילי אל-קאעידה צפוי להיפתח בקרוב בארה"ב בגין מעורבותם בפיגוע הענק בניו יורק ובוושינגטון. חאלד שייח מוחמד, שנחשב למס' 3 באל-קאעידה עד ללכידתו, הוא הנאשם הבכיר בחבורה, שאף הודה בעבר כי תכנן את מתקפת הטרור הקטלנית לפני יותר משמונה שנים.  

 

ממשל אובמה הורה לקיים את המשפט בבית דין פלילי בדרום מנהטן, אך הצעד הצית ביקורת ציבורית רחבה ולכן הנשיא חזר בו מהחלטתו. אובמה והבית הלבן שבו והדגישו מאז כי הם סמוכים ובטוחים שמוחמד יורשע בגין תכנון הרצח ההמוני ושהוא יוצא להורג.

 

הקלטת האחרונה שפרסם בן-לאדן לפני חודשיים כללה אף היא איום כלפי אובמה והאמריקנים. "אמריקה לא תוכל לחלום על חיים בביטחון כל עוד זו לא תהיה המציאות בפלסטין. המתקפות שלנו יימשכו כל עוד התמיכה שלך בישראל תימשך", אמר אז המבוקש מס' 1 בעולם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד איום. בן לאדן
צילום:AFP
צילום: רויטרס
עזרה מהבוס. מוחמד
צילום: רויטרס
רוצה הוצאה להורג. אובמה
צילום: AFP
מומלצים