שתף קטע נבחר

אמו של הסמג"ד שנפל: אלוהים אוהב את גולני

מרים פרץ, ששכלה לפני 12 שנה את בנה אוריאל, לוחם בגולני, ספדה עם צאת השבת לבנה אלירז שנפל אתמול בתקרית בכיסופים: "אני יודעת שאלוהים אוהב את סיירת גולני של משפחת פרץ". היא הקריאה קטע שכתב הבן הקצין לאביו: "לאורך כל המלחמות ידעתי שלא אמות"

"אלירז היה מלח הארץ. הוא נולד בשרם א-שייח'. הוא כמו אוריאל אחיו הבכור, חווה את ייסורי השלום כשפינו אותנו. אבל עכשיו הוא שילם את מחיר המלחמה". כך אמרה עם צאת השבת מרים פרץ, אמו של סמג"ד 12 בגולני, שנפל אתמול בקרב עם מחבלים בגבול רצועת עזה, באזור כיסופים, לצד סמ"ר אילן סביאטקובסקי. לפני כ-12 שנים איבדה מרים את בנה, אוריאל פרץ, בקרב עם מחבלים ברצועת הביטחון בלבנון. האם הקריאה מדברים שכתב רס"ן אלירז פרץ לאביו המנוח לפני שנים אחדות: "לאורך כל המלחמות ידעתי שלא אמות".

 

תקרית דמים ליד כיסופים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

לבית המשפחה בגבעת זאב הגיעו עם צאת השבת מנחמים רבים, בהם גם אלוף פיקוד הצפון, גדי אייזנקוט וסגנו, תת אלוף אלון פרידמן. בנוסף להם הגיעו קצינים רבים מחטיבת גולני לתמוך בבני המשפחה.

רס"ן אלירז פרץ, תושב ההתנחלות עלי, ייטמן הבוקר בשעה 11:00 בהר הרצל בירושלים. הוא הותיר אחריו אלמנה וארבעה ילדים, הקטנה שבהם בת כמה חודשים בלבד. אמו סיפרה עליו: "אלירז שלי הוא ילד של אמא, ילד שאוהב, ילד מחבק, ילד שהקים משפחה בארץ. נולדו לו ארבעה ילדים. לבן הבכור שלו קרא אור חדש אוריאל, לזכר האח שלו שנפל בלבנון. הבת השנייה הלל מרים. השלישית שיר ציון ויש לו תינוקת שלא תכיר את אבא שלה, שקוראים לה גילי בת עמי. הוא התכוון בשמות של הילדים שלו לשמח. תראו את השמות שהוא בחר להם, שמות של אושר ושל שמחה".

 

"ארבעת הבנים שלי שירתו בסיירת גולני. אני לא יודעת מה זה סיירת גולני. אבל אני יודעת שאלוהים אוהב את סיירת גולני של משפחת פרץ, אוהב מאוד את הלוחמים האלה, אוהב מאוד את אלירז שלי שאני אומרת בפשטות שהוא גיבור חיל", אמרה האם בדמעות למנחמים שהחלו לפקוד את בית המשפחה.

 

"הבנים שלי הם תמיד בחוד, קצינים הולכים בחוד. הוא דוגמה אישית והוא נזעק להגיש עזרה, ברור שאלירז הוא הראשון. הוא לא הלך למות, אלא הלך כדי שאני ועם ישראל יחיה פה. הבנים נהרגו בשביל כולם ובשביל שנלך בגאווה", אמרה האם.


בני המשפחה האבלים, הערב (צילום: גיל יוחנן) 

 

"אני במרוקו הלכתי כפופה ולא הייתה לי חירות" סיפרה מרים, ימים ספורים לפני חג החירות. "כאן בארץ אני רואה את הבנים שלי לובשים מדים ואני גאה להיות יהודיה. לאלירז הייתה נפש עדינה וקודם כל נפש טהורה. הוא צדיק וטהור ואיזה כיף לאמא שיש לה ילד כזה".

 

"לאורך כל המלחמות ידעתי שלא אמות"

האם השכולה הקריאה מתוך קטע שכתב אלירז לאביו ביום חתונתו: "גילית תעצומות נפש בשבילי, שאת בנך הבכור עקדת ועל השני - עליי - הסכמת לחתום. העמדתי אותך בניסיון שאפילו אברהם אבינו לא עמד בו ואתה, אבא ואמא, עמדתם בניסיון בגאון. תודה אבא על שנתת לי את הכוח להמשיך. שתדע לך אבא שלאורך כל המלחמות ידעתי שלא אמות. גם כשכדורים שרקו בעורפי וגם כשנפצעתי לא איבדתי תקווה - ההיפך".

 

"אין אמא, לא אצלנו ולא בצד השני, שרוצה במות ילדיה", אמרה מרים. "אני לא רוצה במות ילדיי.

אני לא מעלה תרחישים של מוות אלא מעלה תרחישים של חיים. אני מלמדת את הילדים שלי לחיות בגבורה בארץ הזאת".

 

כמה שעות קודם לדבריה של מרים פרץ, התייחס מזכ"ל האו"ם באן קי מון לתקרית החמורה וליום המתוח ברצועה, ואמר כי הוא "מוטרד מאוד מההסלמה באלימות ומאובדן החיים אתמול בקרבת הגבול בעזה".

 

באן, שדיבר עם עיתונאים בצד כינוס הליגה הערבית, הוסיף בפנייה לשני הצדדים - ישראל וחמאס: "אני חוזר על בקשותיי שנאמרו לאחרונה בעת ביקורי באזור לנקוט בריסון מקסימלי ולשים סוף לאלימות, במיוחד בימים קריטיים אלה, כאשר אנו עוסקים בניסיון לחדש את תהליך השלום".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרים פרץ. שכלה שני בנים-לוחמים
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלעד גרשגורן
תמיד בחוד. אלירז פרץ ז"ל
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים