שתף קטע נבחר

מנכ"ל מנורה מבטחים יקבל בונוס של 12 משכורות

למרות הפרשות המביכות שהתגלו בחברה - ארי קלמן יזכה למענק של 1.3 מיליון שקל. מבקר הפנים של מנורה מקבל מענק של 320 אלף שקל, 200% מהמענק שנקבע בהסכם ההעסקה

מנורה מבטחים שבשליטת מנחם גורביץ' מצ'פרת את נושאי המשרה שלה על הרווחים של שנת 2009. המנכ"ל ארי קלמן יזכה למענק של 1.3 מיליון שקל, מתוכו סכום של 639 אלף שקל הוא סכום שמובטח לו במסגרת הסכם העסקתו.

 

 

מדובר במענק שווה ערך ל-12 משכורות חודשיות והוא הוענק לקלמן "מתוך הערכה להישגיו בתפקידו שיקבלו ביטוי ברווחיות הגבוהה של החברה ב-2009". 

 

יוני טל, מנהל ההשקעות הראשי של מנורה ומשנה למנכ"ל זכה למענק שנתי גבוה יותר מהמנכ"ל - של 1.5 מיליון שקל. מדובר במענק השווה ל-22 משכורות חודשיות והוא ניתן "מתוך הערכה להישגיו של טל בשנת 2009 שאגף ההשקעות בראשותו הביא להישגים מרשימים בפעילות ההשקעות של הקבוצה שהשפיעו באופן מהותי על רווחיותה".

 

יצויין כי מנורה מבטחים כיכבה בשנה החולפת בראש טבלת התשואות בענפי החיסכון ארוך הטווח, זאת לאחר שבשנת 2008 הסבה הפסדים לעמיתיה כתוצאה מהירידות החדות בשווקי ההון.

 

גם מנהל הכספים של החברה, שי קומפל, זכה למענק מכובד של 850 אלף שקל, 15 משכורות חודשיות. המענק אושר מתוך הערכה לעבודתו והישגיו של קומפל שכללה לדברי הדירקטוריון גם התנעה וליווי של פרויקטים בתחום הבקרות על הדיווח הכספי וניהול הסיכונים של הקבוצה.

 

מבקר הפנים הראשי של מנורה מבטחים, ש. שוורץ זכה למענק של 320 אלף שקל, שהינו בשיעור של כ-200% מהמענק הקבוע בהסכם ההעסקה עמו. "המענק אושר מתוך הערכה לעבודתו המאומצת של שוורץ במהלך שנת 2009 ובפרט תוך קליטת עובדי ביקורת חדשים וגידול ממשי בהיקף פעילות הביקורת השנתית". 

 

ככל הנראה, חולשה במערך הביקורת של מנורה מבטחים בשנים עברו חשפו אותה למספר פרשות מביכות בשנה החולפת ובכללן מתן הלוואות ללקוחותיה ללא ביטחונות הולמים, פרשת הבקדייטינג של העובדים וזקיפת תשואה שגויה לעמיתים שהתרחשה בשנת 2005.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים