שתף קטע נבחר

חגיגות בחברון: "להגיד 'לא' לברק חוסיין אובמה"

כ-20 אלף איש באו בחול המועד לחגוג את הפיכת מערת המכפלה לאתר מורשת לאומי. סגן השר איוב קרא: "ראש הממשלה צריך לחדש הבנייה בכל הארץ". חוטובלי: בחג בו יצאנו מעבדות לחירות, אסור לתת לאף אחד להכתיב לנו איפה לבנות

בזמן שבעולם מגנים את ישראל על צעדיה בשטחים, בחברון מנצלים את החג למפגן כוח. כ-20 אלף חוגגים, בהם חברי כנסת וסגני שרים מהימין, באו אחר הצהריים (יום ה') לאזור מערת המכפלה בעיר האבות כדי לחגוג עם היישוב היהודי את הכרזתה הרשמית כ"אתר מורשת לאומי".

 

בין החוגגים היו חברי הכנסת ציפי חוטובלי, עתניאל שנלר ואריה אלדד, יחד עם סגני השרים איוב קרא וגילה גמליאל. "אנחנו אוהבים את תל אביב, היא בת 101 שנה, אבל ירושלים בת 3,000 וחברון בת 4,000 שנה", אמרה חוטובלי.


דיין, קרא ואלדד במערת המכפלה. רוצים עוד הישגים

 

לדבריה, ההגעה לחברון - מקום שבו טמונה היסטוריה ארוכה לעם היהודי בחג הפסח - חשובה ביותר: "בחג בו עם ישראל יצא מעבדות לחירות, אנו צריכים לשמר את רוח העצמאות שלנו ולא לתת לאף אחד להכתיב לנו כמה לבנות ואיפה לבנות".

 

סגן השר קרא אמר כי "ראש הממשלה צריך להגיד 'לא' לברק חוסיין אובמה ו'כן' לעם ישראל, אישור חידוש הבנייה וההתיישבות בכל חלקי הארץ".


חגיגות בפארק על-שם הרב כהנא (צילום: שמוליק גרוסמן)

 

לקראת העצרת, נערכה חגיגה מקומית של תושבים ב"פארק תיירות על-שם הקדוש הרב מאיר כהנא". יו"ר שדולת ארץ ישראל בכנסת, אריה אלדד, אמר כי "השדולה תמשיך להילחם על כל הנושאים בהם יש לממשלה חולשה, והיא מקווה להשיג הישגים דומים להכרזה על מערת המכפלה כאתרי המורשת הלאומית".

 

סגנית השר גמליאל אמרה כי "ירושלים היא בירת ישראל לנצח נצחים, נשמור עליה ועל חברון מאז ולתמיד". ח"כ שנלר הדגיש כי חברון וירושלים חד הן: "יש לשמור על שלמותה של חברון כשם שיש לשמור על שלמותה של ירושלים".


חוטובלי (משמאל). "אוהבים גם את תל-אביב"

 

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, הוסיף: "החיבור למערת המכפלה, שמתבטא בהחלטה להכיר בה כאתר מורשת לאומית, הוא לא רק מעשה ערכי, כי אם גם מעשה מדיני. רק החיבור לשורשיו של העם היהודי נותן את העוצמה הדרושה כדי לעמוד בפני לחצים זרים, ולעמוד על מימוש זכותנו על הארץ. בזכות החיבור הזה, נוכל לומר לאלה שמנסים להכניע אותנו: עד כאן".

 

מוקדם יותר אירעה במקום אחר בחברון תקרית מסוכנת, כאשר אוטובוס ישראלי עם מתפללים ששבו ממערת המכפלה תעה בדרכו,

 נכנס בשוגג אל השטח הפלסטיני ונרגם באבנים שיידו לעברו תושבי האזור. באירוע נפגעה קל אשה אחת וכמה נוספים לקו בחרדה. על-פי מקורות פלסטינים, לא התבצעו מעצרים.

 

האירוע התרחש בשכונת גב'ל ג'והר, בעת שתלמידי בתי הספר סיימו את הלימודים והם שהחלו ליידות את האבנים לעבר האוטובוס. דובר צה"ל מסר כי נהג האוטובוס הצליח לחלץ עצמו מתוך השכונה. נזק רב נגרם לשמשות האוטובוס.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכנסת בחברון, היום
איוב קרא. לא ל"חוסיין"
צילום: הרצל יוסף
שלט בגן על-שם כהנא
צילום: שמוליק גרוסמן
מומלצים