שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתפסו "על חם" משחיתים אנדרטה להרוגי קו 18
  שוטרי סיור בירושלים הבחינו בחמישה צעירים עוקרים אנדרטה לזכר הנרצחים בפיגוע בקו 18 במרכז העיר, לפני כ-14 שנה. החמישה לא סיפקו הסבר למעשיהם

  אין גבול לוונדליזם. חמישה צעירים נעצרו אמש (שבת) בירושלים, לאחר ששוטרי סיור הבחינו בהם משחיתים אנדרטה לזכר הרוגי הפיגוע בקו 18 ברחוב יפו בעיר.

   

  סמוך ל-20:00 הבחינו שוטרי סיור מתחנת "לב הבירה" בחמישה צעירים חרדים, בעת שעקרו את האנדרטה, לא הרחק מצומת הרחובות נורדאו ויפו במרכז העיר. הצעירים חשודים שעקרו את פסל המתכת והשליכו אותו במגרש חניה סמוך. מדובר בפסל לזכרם של כל הנספים, המנציח את שמה של אחת הנרצחות, מסודי עמר מירושלים.


  נעקרה מהמקום והושלכה (צילום: גיל יוחנן) 

   

  החשודים נלקחו לתחנת משטרה, ובחקירה ראשונית שמרו על זכות השתיקה ולא היו מוכנים להסביר מדוע השחיתו את האנדרטה. יצוין כי לוח הזכרון העירוני עם שמות כל הנרצחים, המוצב על קיר בניין סמוך, לא נפגע.

    

  האנדרטה שהושחתה מנציחה את שמותיהם של הרוגים מאחד משני פיגועי התאבדות שהתרחשו באוטובוס בקו 18 בבירה. בראשון שבהם,

  ב-25 בפברואר 1996 נרצחו 26 בני אדם כאשר מחבל מתאבד פוצץ עצמו באוטובוס מלא בנוסעים בשעת בוקר מוקדמת. הפיגוע השני באותו רחוב התרחש כשבוע לאחר מכן, ב-3 במארס באותה שנה. אז נרצחו 21 בני אדם. בשני הפיגועים נפצעו עוד עשרות בני אדם.

   

  התקרית החמורה בירושלים היא המקרה השני בשבוע החולף של השחתת אתר זיכרון. ביום רביעי התגלה בטבריה כי אלמונים הציתו מדורה דווקא באנדרטה לזכרם של נופלי המלחמות. "אנשים חסרי רגש וחסרי מצפון עשו ברחבה של האנדרטה מדורות. ברחבה ומאחוריה היו גחלים, זרדים ובקבוקים ובתוך הלפיד של היזכור היו גחלים וניירות. לא יכולתי לראות את זה", אמר ל-ynet יו"ר ארגון יד לבנים בטבריה.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שברי האנדרטה, אמש
  צילום: גיל יוחנן
  לוח הזיכרון העירוני נותר על כנו
  צילום: גיל יוחנן
  זום 77
  הפיגוע בקו 18. ארכיון
  זום 77
  מומלצים