שתף קטע נבחר

נתניהו לליצמן על ברזילי: לא נסכן חיי אדם

בפגישה עם סגן שר הבריאות הבהיר נתניהו כי הוא יקבל החלטה שלא תסכן חיי אדם, לגבי פרשת הקברים בבית החולים ברזילי באשקלון. סגן השר ליצמן אמר כי הוא לא יוכל לבצע את ההחלטה

האם מסתמן פתרון לפרשת הקברים בבית החולים ברזילי באשקלון, שלא יפגע בשלמות הקואליציה? ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום (ג') עם סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן. השניים דנו במציאת פשרה בנושא ביטול ההחלטה להעתיק את חדר המיון בבית החולים. ראש הממשלה הבהיר כי הוא יקבל החלטה שלא תסכן חיי אדם, על-פי המלצת הגורמים הרפואיים.

 

בפגישה בין השניים, שהתקיימה בלשכת ראש הממשלה בירושלים, הבהיר

ליצמן שסיעתו מתנגדת להקמת חדר מיון במקום בו יש חשש להימצאות קברים יהודיים, ואמר שכסגן שר בריאות הוא לא יוכל לבצע החלטה בנסיבות כאלה. 

 

גורמים ביהדות התורה אמרו ל-ynet, כי "ראש הממשלה הסביר לליצמן שהוא בבעיה גדולה בנוגע להעתקת הקברים, וכי ככל הנראה מתכונת הקמת חדר המיון לא תשתנה. ליצמן נתן לו להבין שאם אכן יהיה כך תתכנס הסיעה כבר בימים הקרובים ותחליט על צעדיה".

 

לדברי אותם גורמים, נכון לעכשיו לא מתכננים במפלגה להציב אולטימטום באשר להישארות יהדות התורה בקואליציה, אך עם זאת לגבי שאלת הישארותו של ליצמן בתפקיד סגן שר הבריאות - קיים סימן שאלה. "הוא לא שר, הוא סגן שר - כך שבכל מקרה לא הוא יעביר את ההחלטה. עדיין אפשר למצוא מקום מפלט בכל הסיפור. ההחלטה בסופו של יום תהיה של הרבנים".

 

תוכניתו של סגן השר ליצמן למיגון ברזילי אושרה על ידי הממשלה בחודש שעבר, אך סוכם כי היא תיבחן פעם נוספת. במקביל

 ובעקבות המחאה הציבורית, מינה ראש הממשלה בנימין נתניהו ועדה מקצועית בראשות מנכ"ל משרדו אייל גבאי. הוועדה צפויה לבחון שוב את נושא מיגון ברזילי "באופן שיימנע סיכון חיי אדם". הוועדה ואמורה להגיש את מסקנותיה בקרוב.

 

ביום ראשון התייחס נשיא המדינה, שמעון פרס, לפרשיית חדר המיון וכינה אותה "סקנדל". בפגישה עם הרב הראשי הספרדי לישראל, שלמה עמאר, אמר פרס: "אני לא מבין מדוע עשו את הסקנדל, כשכבר לפני כמה חודשים הרב עמאר אישר את העניין". הוא הדגיש כי "זהו בית החולים היחיד בסביבה והכי דרומי בצד המערבי של הנגב. אני רואה חשיבות רבה לחיזוקו".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
המקום בו נמצאו הקברים
צילום: צפריר אביוב
ליצמן. יתפטר מהתפקיד?
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. דן בפשרה
צילום: רויטרס
מומלצים