שתף קטע נבחר

אכרם זקוק בדחיפות לכליה; פותנה חותמת על אדי

בבית "האח הגדול" היא עמדה מול כמה מצבים לא פשוטים אך במציאות, ההתמודדות של פותנה ג'אבר מורכבת אף יותר: בעלה אכרם, החולה באי-ספיקת כליות כרונית, זקוק להשתלת כליה. פותנה חותמת על כרטיס אדי לתרומת איברים ואומרת: "מדובר בכרטיס קטן שיכול להציל חיים"

במשך שלושה וחצי חודשים צפינו בפותנה ג'אבר בבית "האח הגדול" - דמות תומכת, אמהית ומלאה בשמחת חיים מדבקת.  אך מסתבר שלפותנה בת ה-37 היתה דילמה לא פשוטה, רגע לפני שהפכה את חייה על פיהם. בעלה אכרם (43) סובל מאי ספיקת כליות כרונית. לפני למעלה משנה הוא אף עבר השתלת כליה שנתרמה לו על ידי אחותו, אך גופו דחה אותה - וכעת הוא מצפה שיימצא עבורו תורם מתאים להשתלה נוספת. בפגישה עם ynet, חתמה פותנה על כרטיס אדי לתרומת איברים והדגישה: "כל בנאדם, כל עוד זה לא מגיע אליו, לא יודע כמה הדבר הזה עצום - לתת ולתרום. זה יכול להציל חיים".

 

 

למרות מצבו הבריאותי, החלטה משותפת של שני בני הזוג הביאה לכך שפותנה תשתתף בסופו של דבר בתוכנית. כך הפך אכרם לאבא במשרה מלאה לשני ילדיהם, ובמקביל ניהל את העסק המשפחתי.

 

חותמים עכשיו: 

 

פרויקט תורמים לחיים: 

 

"היה לי מאוד קשה עם ההחלטה", מודה פותנה, "אבל אכרם אף פעם לא עמד בדרכי בשום דבר שרציתי לעשות. מבחינתי, הדבר היחיד שמנע ממני ללכת זה המצב הבריאותי שלו. הוא אמר לי לא לשים את זה כמכשול, והבטיח שהילדים יעזרו לו". פותנה מדגישה כי לא דיברה על מצבו הבריאותי של אכרם במהלך התוכנית, כדי "לא לזכות בנקודות", אך מהילדים הם מקפידים לא להסתיר דבר: "אנחנו מדברים על זה חופשי בבית. הם יודעים מה זו דיאליזה, כי בסופו של דבר זו המכונה שמצילה את החיים של אבא שלהם".

 

- עכשיו, כשאת דמות מפורסמת, את מתכננת לעשות יותר בנושא?

פותנה: "כשיצאתי מבית האח החלטתי שאני אלחם ואתרום כמה שאני יכולה. בין היתר זו גם הסיבה שהחלטתי לחתום על כרטיס אדי היום. אני כבר חודש מחוץ לבית האח, ומאז אני כל יום מתרוצצת בין יום התרמה של חולי סרטן לבין כנס של אמהות חד הוריות, כך שמכל הבחינות אני מנסה לתמוך בדברים". 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בתקופת האח הגדול. פותנה ג'אבר
צילום: רונן אקרמן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים