שתף קטע נבחר

"היועמ"ש וינשטיין מנוע מלטפל בפרשת הולילנד"

חקירת המשטרה בפרשה החדשה מתנהלת בחלקה תחת צו איסור פרסום, אך בכיר במערכת האכיפה הבהיר ל-ynet: "לכשיגיע הדבר לפרקליטות, יקבל לדור החלטות ולא היועץ וינשטיין שמנוע במקרה זה מלהחליט". התובע במשפט אולמרט יסביר מחר לשופטים אודות הקשר בין הפרשות

האם ראש התביעה הכללית לא יטפל בתיק הלוהט? פרקליט המדינה, משה לדור, הוא זה שיקבל את ההחלטות המהותיות ב"פרשת הולילנד", שחלקים ממנה הותרו לפרסום היום (ד'). בפרשה מעורב בין היתר עו"ד אורי מסר, מקורבו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

 

פרשת הולילנד - מעט מאוד קדוּשה:

 

לדור הוא זה שיקבל את מרבית ההחלטות בתיק, אם וכאשר יובא להכרעה באשר להגשת כתב אישום, שכן היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, מנוע מלטפל בפרשה זו. כזכור, עם כניסתו לתפקיד, לאחר עשרות שנים כפרקליט צמרת בשוק הפרטי, חתם וינשטיין על הסדר ניגוד עניינים.

  

אתמול הפכה החקירה הסמויה לגלויה, עם מעצרם של חמישה חשודים, שבבתיהם נערכו חיפושים. גם חברת "פולאר השקעות" הודיעה היום לבורסה כי נערכו חיפושים במשרדיה. במוקד הפרשה - תשלומי שוחד שעל פי החשד ניתנו לבכירים בתמורה לקידום פרויקטים של אנשי עסקים.

 

הבולט מבין הפרויקטים הוא בנייני "הולילנד" בדרום-מערב ירושלים - שכבר הוכתר כ"מפלצת" נדל"ן כעורה, בין היתר על ידי השופט שדן במעצר החשודים. עוד נושאים שקשורים בפרשה הם פרויקט בנייה שלא יצא לפועל בצוק מנרה שבאצבע הגליל ופרויקט של חברת "הזרע" באזור חיריה. מעצרם של חמשת החשודים הוארך.

 

גורם בכיר במערכת אכיפת החוק אמר ל-ynet: "אומנם וינשטיין מעורה בפרטים, אולם את ההחלטה הסופית בפרשה, לכשיגיע הדבר לידי הפרקליטות, יקבל לדור ולא היועץ וינשטיין שמנוע במקרה זה מלהחליט". מנגד, הסבירו גורמים אחרים שלגבי עניינים של כמה מהחשודים - ייתכן כי וינשטיין יהיה מעורב בהחלטות.

 

בתוך כך, מחר ייערך דיון בבקשתו של פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנל, להפוך את סדר שמיעת העדויות במשפטם של אהוד אולמרט ושולה זקן. בקשה זו, שעוררה דרמה במשפט, הוגשה בצל הפרשה החדשה. עו"ד אברבנל צפוי לתת הסבר מפורט יותר לבית המשפט, מדוע הפרשה החדשה משפיעה על המשך משפטו של ראש הממשלה לשעבר. יצוין כי עו"ד מסר, העצור בפרשת הולילנד, הוא עד תביעה מרכזי במשפט זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וינשטיין. לא על שולחנו
צילום: גיל יוחנן
פרויקט הולילנד. בלב הסערה
צילום: שלומי כהן "ידיעות ירושלים"
עו"ד אורי מסר. מקורב וחשוד
צילום: דודו אזולאי
מומלצים