שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עם קצת עזרה מאקוודור: "הישג" לישראל באו"ם
  סטודנטים מאקוודור זכו בפרס יוקרתי בתחרות ויכוחים, בה ייצגו את ישראל. ואיזו שכנה יצגו הסטודנטים מישראל?
  סוף סוף הישג לישראל באו"ם : אחרי כל כך הרבה אכזבות ובידוד, ניצחה ישראל בוויכוח דיפלומטי. את הנצחון זקפו לטובת ישראל סטודנטים לא יהודים מאקוודור, שזכו לציון לשבח על ייצוג מעולה של ישראל. הוויכוח התקיים במסגרת פורום בשם "מודל או"ם", שבו השתתפו סטודנטים ממדינות שונות, ששיחקו בתפקיד של דיפלומטים של מדינות אחרות.

   

  הסטודנטים מאקוודור, שנבחרו לייצג את ישראל בדיונים השונים שנערכו באו"ם, למדו בחצי השנה האחרונה על ישראל ואפילו קיבלו הדרכה מסגן ראש משלחת ישראל באו"ם, דני כרמון. ההופעה שלהם בדיון עצמו היתה המשכנעת ביותר והם זכו בפרס היוקרתי ביותר בתחרות.

   

  בפורום השתתפה קבוצה של סטודנטים מאוניברסיטת תל-אביב שייצגה במודל דווקא את השכנה - סוריה. כמובן, שהסטודנטים הישראלים למדו את החומר בעצמם, אבל לא קיבלו שום סיוע
  מהמשלחת הסורית באו"ם. הסטודנטים הישראלים התרגשו מהייצוג של האקוודורים ובאו לברך אותם. גם סטודנטים ממדינות אחרות, שייצגו את איראן והפלסטינים, הגיעו לברך את הצוות "הישראלי".

   

  פרופ' אנדריס גונזלס מאקוודור הודה לאנשי משלחת ישראל על "התדרוך המדהים", והביע משאלה להתארח עם הסטודנטים שלו בארץ. "במהלך ההכנות שלנו ידיד יהודי סיפר לנו על המושג העברי 'חוצפה'. היה לנו הרבה מזה". הפרופסור מאקוודור סיים את מכתב התודה ששלח למשלחת ישראל באו"ם ב"מזל טוב ושלום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המשלחת הישראלית לאו"ם עזרה. ארכיון
  צילום: AFP
  מומלצים