שתף קטע נבחר

האיש שחשף את הולילנד "נשמר במקום בטוח"

לכל המעורבים בפרשת השחיתות ברור שאדם מסוים העביר למשטרה מידע מפורט, וכעת הוא זוכה לאבטחה רחוק מההמולה. במשטרה אומרים שהשבוע יגיע שלב קריטי: האם להאריך מעצר חשודים או להנמיך פרופיל? "השיא לפנינו"

בשעה שפרשת הולילנד ממשיכה לעשות כותרות, יש איש אחד שנעשה כל ניסיון להרחיקו מעין הסערה - זה שהוביל למפץ הגדול ולחקירת המשטרה. לכל המעורבים בפרשה ידוע שמישהו העביר לחוקרים מידע מדויק על הנעשה בפרויקט הנדל"ן המפוקפק, ולמרות שהשוטרים לא מדברים על כך בגלוי, לא לוקחים שם סיכון, ושומרים את האיש הזה רחוק מהפרשה.

 

פרשת הולילנד - עדכונים אחרונים ב-ynet: 

 

גורמים שראו לאחרונה את אותו אדם סיפרו כי הוא הסתובב כשלידו איש משטרה שאיבטח אותו. בכל מקרה, בתקופה האחרונה הוא לא שוהה בביתו, שבאחת הערים בגוש דן, ולפי הערכה בקרב מקורביו הוא נמצא במקום "בטוח" שידוע רק

למשטרה. אחת ההערכות היא שבימים הקרובים הוא ישהה יותר במשרדי המשטרה, בין היתר כדי להתייצב לעימותים מול מעורבים בפרשה.

 

פרשת הולילנד תיכנס השבוע לשלב הקריטי שלה. אחרי גל המעצרים הראשון, שכלל שבעה עצורים ועשרות נחקרים שהגיעו למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) כדי למסור את גרסתם, יצטרכו במשטרה להחליט כיצד להמשיך - האם להוסיף לפעול ב"פרופיל גבוה", ולבקש את הארכת מעצרם של החשודים בפרשה, או לשחררם למעצר בית ולהעביר את החקירה למישור "שקט" יותר.

 

כך או כך, במשטרה מבהירים כי שיא החקירה נמצא עדיין לפנינו בכל הקשור לדמויות המפתח. אחד הקשיים שבפניהם עומדת המשטרה בפרשת השחיתות המסועפת הוא היקף המעורבים שיש לחקור. להבדיל מפרשות אחרות, כאן החשד העיקרי הוא שאנשים רבים קיבלו שוחד כדי לקדם את הפרויקטים. בין האנשים האלה נמנים בכירים בעיירית ירושלים ובוועדות המקומיות לתכנון ובנייה, אנשי מקצוע במינהל מקרקעי ישראל ובעלי תפקידים בעמדות מפתח במגזר הציבורי.

 

"צריך להבין שיש המון אנשים שצריך לחקור ולגבות מהם עדות. זה לוקח זמן", אמר ל-ynet גורם במשטרה. "במהלך

החקירה יכולים לצוץ גם דברים חדשים, ואז יש צורך לעצור נחקרים חדשים". במשטרה הדגישו גם כי מעצר שבעת החשודים לא נועד להשפיל אותם, וכי מדובר בצורך חקירתי גרידא כדי להבטיח שלא יהיה שיבוש הליכים.

 

יתרה מכך, במשטרה אמרו כי מי שברור שאין לו אפשרות לשבש את החקירה לא ייעצר, אלא יוזמן למסור את גירסתו. "אנחנו לא מענישים אותם, זאת לא הדרך שלנו", הסביר אותו גורם, ורמז על המשך החקירה.

 

ספציפית לגבי עו"ד אורי מסר, שותפו הקרוב לשעבר של אהוד אולמרט שחשוד בתיווך לשוחד - במשטרה יזדקקו לימי חקירה נוספים. ככל הנראה, היום (א') הוא יובא שוב להארכת מעצרו בבית המשפט, אך החלטה סופית בעניין תתקבל הבוקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתחם הולילנד. "לא מענישים אף אחד"
צילום: נועם מושקוביץ
אורי מסר, שנעצר. "השיא עוד לפנינו"
צילום: דודו אזולאי
מומלצים