שתף קטע נבחר

התלמידה שהוכתה: היא כיוונה לי אקדח לראש

שתי תלמידות מכיתה ו' עמדו חסרות אונים מול אמא חמושה באקדח שהחליטה לסגור חשבון בשם בתה שהוחרמה. אחת התלמידות שהוכו שחזרה את הדרמה: "אחרי היסוס היא הוציאה את האקדח מהכיס וכיוונה לי אותו לראש. הצלחתי לדחוף לה את היד ולברוח". מעצרה של האם בת ה-39 הוארך עד מחר

מסע הזעם של אמא נגד שתי תלמידות כיתה ו' ביקנעם בהפסקת 10: שתי תלמידות כיתה ו' טופלו בצהריים (יום ו') בבית החולים רמב"ם בחיפה, אחרי פגיעות שספגו מאקדחה של אם לתלמידה אחרת בכיתה. אחת התלמידות סיפרה ל-ynet כי התוקפת חיפשה תחילה את המחנכת ואת המנהלת. "אחר כך חזרה בהפסקה, אמרה לבת שלה לצאת, העיפה אותנו על הקיר ואמרה 'מה עשיתן לבת שלי? אני ארביץ לכן!' ואחרי היסוס היא הוציאה את האקדח מהכיס וכיוונה לי אותו לראש. ואז הצלחתי לדחוף לה את היד ולברוח. הלכתי לקרוא למנהלת. בזמן הזה היא המשיכה להכות את החברה שלי עם האקדח בראש".

 

החשודה טוענת שהחליטה לסגור חשבון עם השתיים, משום שהחרימו את בתה, אך הן מכחישות. אחת מהן סיפרה כי בעבר הייתה חברה של בתה של התוקפת. "הייתי חברה טובה שלה, אבל בהמשך לא רציתי יותר את הקשר הזה. התחברתי עם הילדה שגם היא הותקפה". היא סיפרה כי החברה לשעבר "סיפרה עלינו דברים לאמא שלה שאיימה עלינו באלימות". בצהריים האריך בית המשפט השלום בנצרת את מעצרה של האם התוקפת, בת 39, עד למחר בערב. היא תישלח לבדיקה פסיכיאטרית.


סובלות מחבלות בידיהן (צילום: חגי פריד)

 

ע"ד אייל אלון, המייצג את החשודה, אמר כי ככל הידוע לו, הגורמים הרשמיים ידעו על "התעמרות ממושכת" בבתה - אך לא פעלו. "החשודה בשלב זה לא יכולה להסביר בעצמה את מה שהתרחש הבוקר, ומה גרם לה לבצע את מה שמיוחס לה", אמר, "זו הסיבה שהיא תעבור בדיקה פסיכיאטרית, ואני מקווה שאחריה נהיה חכמים יותר". הוא ציין כי לילדות לא נשקפה סכנה, משום שהחשודה הכניסה את המחסנית לאקדח בצורה לא נכונה.

 

א', אמה של אחת הבנות שהוכו, ליטפה את ראשה בבית החולים רמב"ם וניסתה להרגיעה אחרי הטראומה שעברה. בתום סדרת בדיקות, שוחררו הילדות כשהן סובלות בעיקר מחבלות בידיים. בשיחה עם ynet, סיפרה על האם האירוע החמור: "היא נכנסה לכיתה ואמרה לבת שלה לצאת החוצה למרות שהילדה התחננה 'אמא אל תעשי את זה'". אבל תחנוניה של הבת לא עזרו. החשודה המשיכה בשלה, כפי שמתארת אמהּ של אחת המותקפות: "היא תפסה את הבת שלי ועוד ילדה בידיהן והתחילה לאיים עליהן באקדח 'אני אהרוג אתכן, אתן לא תראו יותר אף אחד'".

 

אחת התלמידות הצליחה לחמוק וברחה לחדר המורים. "האמא הזאת תפסה את הבת שלי ביד והתחילה לתת לה מכות בראש עם הקת של האקדח. היא נפלה על הרצפה ומשכה אותה בשערות, הקימה אותה והמשיכה להכות אותה בראשה, בצווארה ובכל פלג גופה העליון כשהיא צועקת 'אני אהרוג אותך, את לא תראי יותר שום דבר'". לאחר מספר דקות הצליחה בתה להתחמק וגם היא ברחה לחדר המורים משם יצאו מנהלת בית הספר ואב נוסף לרסן את האם התוקפת. 


הוכו בקת האקדח. התלמידות בבית החולים עם אמהותיהן (צילום: חגי פריד) 

 

לפי עדות האם של אחת הבנות שהוכו, החשודה מאיימת כבר תקופה ארוכה, "אך לא עלה בדעתנו שהיא תממש את האיומים ותמיד ניסינו להרגיע את הרוחות". אביה של הילדה אמר בשיחה ynet כי העובדה שהאם הצליחה להגיע לכיתה כשהיא חמושה באקדח היא לא פחות ממחדל.

 

"לא ייתכן ששומר בבית הספר לא יבדוק כל אדם שנכנס למקום, אפילו אם הוא מכיר אותו. בשביל הוא זה שם. האשה הזאת הגיעה וכיוונה אקדח לראש של הבת שלי ושל חברתה. רק בגלל תקלה בנשק היא לא ירתה. אני אדרוש בכל מקרה להאשים אותה בניסיון רצח", סיכם האב.

 

החשודה הועברה לחקירה במשטרת עפולה, ומשם לבית המשפט בנצרת - שם הוארך כאמור מעצרה. מפקד משטרת עפולה, סגן ניצב יוסי שרביט, סיפר כי באקדח הייתה מחסנית אך זו נפלה ככל הנראה במהלך האירוע. עוד אמר כי האם הודתה במיוחס לה. 

 

האב שהשתלט על האם החמושה העיד במשטרה שהגיע לבית הספר לאירוע עם בנו: "האמא נכנסה לכיתה במקביל לצלצול ההפסקה של עשר. ואז החלו להישמע צעקות". הוא הבחין בה חובטת בקת האקדח בילדות ובסיוע המנהלת השתלט על התוקפת והוציא את האקדח מידה. מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד"ר אורנה שמחון, אמרה ל-ynet כי ביום ראשון תקים ועדת בדיקה לבחינת נסיבות האירוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נמלטו לחדר המורים. התלמידות שהוכו
צילום: חגי פריד
צילום: אבישג שאר-ישוב
בית הספר ביקנעם
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים