שתף קטע נבחר

רבה של עמנואל: "בג"ץ שונא חרדים"

הרב יצחק מאיר ברלב בחר להקדיש את דרשת ערב שבת לבג"ץ ההפרדה העדתית בעמנואל: "זה דבר ידוע שהשופטים שונאים חרדים, בשל כך אין צורך להתייחס לפסיקתם"

"בג"ץ שונא חרדים", כך קבע הרב יצחק מאיר ברלב, רבה של עמנואל בדרשת ערב שבת בבית הכנסת ביישוב בו התפוצצה פרשת האפליה בבית הספר "בית יעקב".

 

כזכור, בג"ץ קבע ביום רביעי האחרון, כי מרכז החינוך העצמאי, האחראי על הפעלת בתי הספר החרדיים, ביזה את בית המשפט בכך שלא הכריח את התלמידות האשכנזיות בבית הספר "בית יעקב" בעמנואל להגיע ללימודים - ובכך "נתן יד לסיכול בפועל של ההוראה שניתנה להסיר כל סממן של תופעת האפליה אשר רווחה בבית הספר". על-פי החלטת בית המשפט, מרכז החינוך העצמאי ישלם 5,000 שקל בעבור כל יום שבו ימשיך להימנע מלבצע את פסק הדין.

 

בעקבות זאת הסביר הרב ברלב למתפללי בית הכנסת המרכזי בעמנואל, במהלך שיעור הלכה, שניתן בין קבלת שבת לתפילת ערבית כי מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, צדק כשקרא בסוף השבוע לפתוח בצעדי מחאה נגד בית המשפט העליון, בעקבות פסיקתו בעניין ההפרדה העדתית בעמנואל.

 

במשך מספר דקות דיבר הרב, המכהן בתפקידו מזה מספר שנים בגנות בג"ץ, והסביר כי "זהו דבר ידוע שהשופטים ובג"ץ שונאים חרדים והרב אלישיב צודק בכך שאסור לכבד את פסקי הבג"ץ, ובשל השנאה אין כלל צורך להתייחס לפסיקת השופטים".

 

"אני מסכים וכך גם משפטנים רבים, שאכן יש אפליה של חרדים בבתי המשפט, אך כאן מדובר במקרה של חרדים נגד חרדים,

מה הקשר לעניין שלנו?! האם יש עניין של בג"ץ נגד חרדים אשכנזים ספציפית?", תמה בשיחה עם ynet אחד המתפללים, תושב עמנואל אשר נכח בבית הכנסת בעת דרשת הרב.

 

לדבריו, "אין ספק שנעשה במקרה הזה עוול כי הסיפור במלואו לא הובא לידיעת הציבור, שכן הדרישה הייתה להוציא קבוצה קטנה של בנות מבית הספר, שאופייה הרוחני לא תאם את ערכי בית הספר, ולא את כל התלמידות הספרדיות. אך הרב בא ומדבר על בג"ץ מבלי הוא יודע ממש מה זה, ללא התחשבות במתפללים שבאו להתפלל ולשמוע שיעור, לא פוליטיקה. זה לא לעניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים