שתף קטע נבחר

מסר יישאר במעצר: "חשד סביר, ומשקלו כבד"

בעקבות ראיות חדשות, ביקשה המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרו, וקיבלה את מבוקשה. מעצרו הוארך בחמישה ימים. השופט קבע שקיים חשד סביר, ומשקלו של החשד הסביר כבד

עורך הדין אורי מסר יישאר עוד חמישה ימים במעצר. כך החליט הערב (יום א') סגן נשיא בית משפט השלום בראשון לציון, השופט אברהם היימן, שקיבל במלואה את בקשת המשטרה. בסך הכל, ישהה מסר 11 יום במעצר. למרות בקשותיו של פרקליטו של מסר להבהיר שמרשו אינו קשור לפרשת הולילנד, קבע השופט שקיים קשר ישיר בינו לבין הפרשה.

 

לדברי השופט, קיים חשד סביר, ומשקלו של החשד הסביר כבד. הוא הפנה לתשובות שסיפק מסר בחקירתו היום. עוד אמר השופט כי יש להבדיל בין חשד סביר שצריך להספיק למעצר, לבין תשתית ראייתית שאמורה להספיק לכתב אישום. לדברי השופט, התנהלותו של מסר בחקירה מדברת בעד עצמה.


כמעט שוחרר למעצר בית (צילום: אבי מועלם)

 

המשטרה שקלה מוקדם יותר לשחרר למעצר בית של 10 ימים את מסר, החשוד שתיווך במתן שוחד בפרשת הולילנד, ואף ניהלה מגעים עם עורכי דינו. אבל התנהלות מוזרה של מסר בתום חקירה, שנראה משרבט דברים על דף נייר, הובילה את החוקרים לדרוש את הארכת מעצרו. נציג המשטרה בדיון, רב-פקד צחי חבקין, טען כי בידי המשטרה ראיות חדשות המחייבות את הישארותו של עו"ד מסר במעצר.

 

קודם לכן, בישיבת סטטוס שערכה היחידה הארצית לחקירות הונאה נשקלה האפשרות לשחרר את מסר למעצר בית בתנאים מגבילים. בסופו של דבר, לנוכח הראיות החדשות, החליטו במשטרה לדרוש את המשך מעצרו.

 

במהלך הדיון ניסה פרקליטו, עורך הדין שמעון דולן, לברר האם בקשת המשטרה להמשיך להחזיק את מסר במעצר קשורה לעובדה שיש אחרים שקשורים לפרשה שאינם נמצאים כרגע בישראל. לכל הנוכחים באולם היה ברור שהכוונה לראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, אולם נציג המשטרה סירב לענות לשאלה זו ישירות וטען שהכל מופיע בדו"ח הסודי שהוגש לשופט.

 

סניגורו של מסר אף טען כי מסר היה זה שהביא למשטרה את התיק בנושא צוק מנרה וחברת הזרע וכי הסיבה היחידה להמשך החזקתו במעצר היא טענות ש"העביר אדם אחר שאינו אמין ובעל אינטרסים". בא כוח המשטרה העדיף להתחמק ולא לענות על השאלה הזו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד חמישה ימים במעצר. אורי מסר
צילום: אבי מועלם
מומלצים