שתף קטע נבחר

"ההאשמות בהתעללות בכנסייה - התקפה ציונית"

בישוף איטלקי בחר להאשים דווקא את היהודים בשורת הפרסומים על פרשות הפדופיליה בכנסייה הקתולית. 3 ימים אחר כך הכחיש את הדברים וטען, "יוחסו לי דברים שלא אמרתי"

מי אשם בפרשות ההתעללות המינית בכנסייה הקתולית? היהודים. כך לפחות על פי פרסום באתר אינטרנט איטלקי שציטט ביום ו' את ההגמון ג'אקומו בביני, שעמד בעבר בראש הכנסייה בגרוסטו. בדיווח נאמר, כי הפרסומים השונים על הסתרת מקרי הניצול המיני של ילדים בידי כמרים, הם למעשה "התקפה ציונית".

 

על פי הדברים שעלו באתר "פונטיפקס", בביני, בן 81, טען כי "היהודים לא רוצים את הכנסייה, הם אויביה הטבעיים. בבסיסם במובן ההיסטורי, היהודים הם 'רוצחי האלוהים'". ועידת ההגמונים האיטלקים מיהרה לצאת בתגובה לפרסום בעיתונים אתמול (א'), ופרסמה הודעת הכחשה מטעמו של בביני לראיון: "יוחסו לי ציטוטים שמעולם לא אמרתי על אחינו היהודים".

 

את הראיון המקורי איתר "הוועד היהודי-אמריקני", שתקף בחריפות את ההתבטאויותיו של ההגמן הקשיש. "בביני השתמש סטריאוטיפים מלאי רפש, שלצערנו מעלים באוב את התעמולה הנוצרית והנאצית הגרועה ביותר מלפני מלחמת העולם השנייה", נאמר בהודעה טעם הוועד.

 

באתר האינטרנט של הארגון צוטט הגמון קתולי אחר, ויצ'נזו פאליה, שגינה את דברי עמיתו ואמר: "הדברים מנוגדים לחלוטין לקו הרשמי של הכנסייה הקתולית ולהגות הזרם המרכזי בה".

 

הדברים באים על רקע המחאה הגוברת והולכת ברחבי העולם על דרך הטיפול של הכנסייה הקתולית בהאשמות נגד רבים מכמריה, שהתעללו מינית בילדים. בסוף השבוע התפרסם מכתב שכתב ב-1985 האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, לפיו יש לשקול את "טובת הכנסייה" אל מול ההאשמות נגד כומר אמריקני. לפני כשבוע וחצי טען בכיר בוותיקן, שההאשמות נגד הכנסייה הן כמו "רדיפת היהודים"

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האפיפיור. עוד מבוכה
צילום: AP
מומלצים