שתף קטע נבחר

רשמית: הר ברכה הופכת לישיבה גבוהה

ישיבת הר ברכה הודיעה כי לא תנסה לחזור למסלול ההסדר בצה"ל ותסייע לתלמידיה המבקשים להישאר בו להירשם לישיבה אחרת: "אנחנו שלמים עם עמדתנו הציבורית למרות המחיר הכבד; מקווים שעם הזמן יתחלפו האנשים במשרד הביטחון או ישובו בתשובה"

מקבלים את הדין: ישיבת הר ברכה הודיעה היום (ב') כי לא תנסה לשנות את החלטת שר הביטחון ותתאמץ לשוב למסגרת ההסדר בצה"ל ותאפשר לאלה הרוצים להמשיך במסלול לעבור לישיבה אחרת. מהישיבה נמסר כי "נוכח מסע האיומים והלחצים של משרד הבטחון על תלמידי ישיבת הר ברכה, החליטה הנהלת הישיבה לסייע לתלמידים להירשם בישיבה אחרת הקרובה ברוחה, כדי שיוכלו לסיים בהצלחה את מסלול ההסדר בצה"ל".

 

הנהלת הישיבה החליטה שמעתה ואילך מסלול הלימודים בישיבה יהיה כבכל הישיבות הגבוהות שלומדים בהן תוך כדי דחיית השירות במתכונת החרדית, "והננו שלמים עם עמדתנו הציבורית למרות המחיר הכבד שהישיבה משלמת. אנו בטוחים שהקשר האמיץ עם התלמידים לא ייפגע והם יבואו לבקר, ללמוד ולשאוב מרוחה של הישיבה ומאור תורתה. הם כולם אהובים ורצויים בבית מדרשנו".

 

בהר ברכה אומרים כי "אותם התלמידים שהחליטו שלא לקבל את הפתרון שהוצע על ידינו ולהישאר בישיבה תוך נכונות להקרבה במאסר ממושך, מקדשים במעשיהם שם שמים, ואשריהם שהם נתפסים על דברי תורה, ואשרינו שיש לנו גיבורים צעירים כאלה. הם עתיד האומה. אנו מקווים שעם הזמן, יתחלפו האישים במשרד

 הבטחון או שישובו בתשובה, ואז תוכל שוב ישיבת הר ברכה להציע לתלמידיה לשאת בגאון את השירות הצבאי גם במסלול ההסדר".

 

לסיכום, מביעים בהר ברכה תפילה "שלמרות המשבר, בזכות עמדתה האיתנה והבהירה של הישיבה, היא תשגשג ותפרח בקליטת תלמידים ובהרחבת השורות ומסלולי הלימוד בישיבה". 

 

כזכור, שר הביטחון, אהוד ברק, החליט לפני כארבעה חודשים על הוצאתה של ישיבת "הר ברכה" מההסדר המתקיים בין צה"ל לישיבות. החלטת ברק התקבלה לאחר שראש הישיבה, הרב אליעזר מלמד, סירב להופיע לשימוע שאמור היה להיערך לו במשרד הביטחון, על רקע אי-נכונותו לגנות את תופעת הסרבנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים