שתף קטע נבחר

פוטין: חקירת תאונת המטוס תהיה אובייקטיבית

ראש ממשלת רוסיה, שלקח על עצמו לעמוד בראש חקירת התרסקות המטוס הנשיאותי של פולין, הבטיח לערוך בדיקה מקיפה. החוקרים הצליחו לזהות את גופתה של הגברת הראשונה של פולין שנהרגה לצד בעלה ו-94 איש נוספים

יומיים אחרי התרסקות המטוס שבה נהרגו בכירי הממשל הפולני זוהתה אחר הצהריים (יום ב') גופתה של הגברת הראשונה של פולין, מריה קצ'ינסקה. ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, התחייב לערוך "חקירה מקיפה ואובייקטיבית" לבירור נסיבות התאונה הקטלנית.

 

האסון הנשיאותי - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

המטוס הנשיאותי של פולין התרסק שלשום בדרכו לטקס לזכרם של 22 אלף קצינים פולנים שנרצחו על ידי חיילים רוסים ב-1940. בתאונת המטוס נהרגו 96 בני אדם, בהם הנשיא ורעייתו, הרמטכ"ל, מפקדי חילות האוויר, הים והיבשה, סגן שר החוץ, הכומר הצבאי, ראש הוועד האולימפי, שלושה מחוקקים, וקרובי משפחה של הרוגי הטבח בקטין.  


בוורשה זוכרים את הזוג הנשיאותי (צילום: AP)

 

דובר מטעם ארמון הנשיאות מסר כי ייתכן שגופתה של אשתו, מריה, תובא לוורשה כבר מחר. "אנחנו רוצים להשיב את גופתה של הגברת הראשונה

בהקדם האפשרי", אמר ז'אז'ק ססין. "זה לא יתאפשר היום, כמובן, אבל כנראה שזה יקרה מחר". גופתו של הנשיא, לך קצ'ינסקי, זוהתה כבר ביום האסון וארונו הוטס לפולין אתמול. גורמים רשמיים העריכו שהלוויתו תיערך בשבת.

 

בינתיים, חקירת התאונה שבה משתתפים מומחים פולנים ורוסים בעיצומה. ראש הממשלה הרוסי, שלקח על עצמו את ניהול החקירה, אמר היום לכלי התקשורת במוסקבה: "כמובן שנעשה כל שביכולתנו כדי שתהיה חקירה מלאה ואובייקטיבית. כל הסיבות שהובילו לאסון ייחשפו", התעקש פוטין. 

 

ועדת החקירה הרוסית לבדיקת נסיבות ההתרסקות פרסמה כבר אתמול את מסקנותיה הראשוניות, המאששות את ההערכה כי מדובר בטעות אנוש. "ההקלטות שהועברו לידינו מוכיחות כי לא היתה תקלה טכנית במטוס", אמר

אלכסנדר בסטריקין, ראש הוועדה מטעם משרד המשפטים הרוסי. "הפקחים דיווחו לטייס כי תנאי מזג האוויר קשים, אך הוא החליט לנחות בכל מקרה", הוא הוסיף.

 

סוכנויות הידיעות ברוסיה דיווחו אתמול שהמומחים בחנו את הקלטת השיחות בין הטייסים ואת הקופסאות השחורות של המטוס. התובע הראשי של פולין התייחס לדיווחים לפיהם הנשיא קצ'ינסקי דחק בטייס לנחות למרות הערפל, ואמר כי אין ראיות לטענות אלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חקירה מקיפה. פוטין
צילום: AFP
זוהתה הגופה. קצ'ינסקה
צילום: AFP
מומלצים