שתף קטע נבחר

העדה החרדית: כך נסכל את הזזת הקברים

חברי ועד הפעולה בעדה התכנסו לדיון חירום בעקבות החלטת נתניהו להזיז את הקברים מבית החולים ברזילי. מבטיחים: אלפי מפגינים יגיעו למקום כדי למנוע בגופם את חילול הקברים

סגן השר ליצמן ויהדות התורה עוד לא החליטו על צעדיהם, אבל בעדה החרדית כבר מכריזים מלחמה: עם החלטת ראש הממשלה נתניהו לפנות את הקברים שבאתר בניית חדר המיון לבית החולים ברזילי באשקלון, נחשפות שיטות הפעולה המפורטות של ארגון "אתרא קדישא", המאיים לסכל את ביצועה. בתוכנית: אלפי מפגינים ועשרות אוטובוסים בכוננות הקפצה מסביב לשעון בכל רחבי הארץ, חסימות כבישים ותרגילים להטעיית ה"אויב" – הכל בניצוחו של חמ"ל מאורגן ועל בסיס מידע מודיעיני און-ליין.

  

בימים האחרונים התכנסו חברי "ועד הפעולה" בעיר בית שמש – אחת ממעוזי העדה החרדית – לכמה ישיבות בנושא, ואמש, לאחר פרסום החלטת נתניהו נערך דיון חירום נוסף. באחד הפרוטוקולים, שפורסמו בקו החדשות "הקול החרדי", נקבע כי 50 מאנשי העדה יגייסו כל אחד חמישה חברים, שיגייסו גם הם עוד וכן הלאה - כולם יתחייבו להגיע ברגע האמת למקום העבודות באשקלון כדי למנוע בגופם את חילול הקברים.

  

מארגני המחאה מלקטים רשימות שמיות מדוייקות ומספרי טלפון של כל אלה המתכוונים להשתתף בה. כל אחד מהם נדרש להיות זמין 24 שעות להקפצה בתוף חצי שעה. ב"אתרא קדישא" מצפים להיענות חרדית מכל רחבי הארץ, ובפרוטוקול צויין כי "המבצע יהיה בירושלים, בני ברק ובית שמש לבינתיים, ולגבי תפרח, אופקים וזכרון יעקב צריכים עדיין לקבל תשובה".

  

ואיך יגיעו הפעילים למקום העבודות? בישיבה הוחלט "להזמין 30 אוטובוסים לירושלים בשעה 2:30 לפנות בוקר", והודגש עוד: "נא להיזהר לא לחסום שוב כביש עד שתגיע הוראה, ואם רואים צירים פתוחים – לפתוח".

  

עד שתגיע שעת השי"ן מגייסים ראשי המאבק לא רק את המפגינים הפוטנציאלים, אלא גם את בכירי הרבנים שעשויים להשפיע עליהם. אתמול חידשו כמה מהם את פסק ההלכה האוסר לפנות את הקברים במתחם ברזילי, כאשר בין החתומים גם "פוסק הדור" הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב. המטרה היא להביא להצטרפותו של הזרם המרכזי בציבור החרדי לצעדי המחאה, כך שלא תהיה מזוהה עם "העדה החרדית" הנחשבת לפלג קיצוני.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקברים בברזילי
צילום: צפריר אביוב
מומלצים