שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הזוכה ב-74 מיליון: "אלך ללמוד משהו לנפש"
  בני הזוג שזכו בלוטו לא מתחרטים על ההמתנה, ובראיון ל-ynet הבטיחו לא לשנות את אורח חייהם - אולי רק לעבוד קצת פחות. "אין לנו חלומות גדולים", הסביר הבעל. והאשה? היא שתקה - עד שנשאלו אם ימשיכו למלא: "ברור, זה נחמד נורא"

  קורנים ושופעי חיוכים לכל עבר, הגיעו הבוקר (ג') הזוכים הטריים ב-74 מיליון שקל בלוטו, לאסוף את הפרס שבו זכו - בעצם 55 וחצי מיליון שקל, אחרי ניכוי מס הכנסה בסך 18 מיליון וחצי שקל, 25 אחוזים מסכום הזכייה.

   

  "לא סיפרנו לאף אחד עדיין", אמרו בני הזוג ממרכז הארץ, המתקרבים לגיל 40, בראיון ל-ynet. לזוג שני ילדים בגיל העשרה שאינם יודעים כלל על דבר הזכייה - ולפי שעה הוריהם לא מתכוונים לספר להם. "אנחנו נשמור לעצמנו את האינפורמציה לפחות עוד חצי שנה-שנה. גם אז לא נסגיר את הסכום המלא בו זכינו".

   

  הזוג הזוכה במסיבת העיתונאים הבוקר בבית מפעל הפיס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  על הפסד הריבית בתקופת ארבעת החודשים שחלפו מאז ההגרלה ב-26 בדצמבר - המוערכת בכ-166 אלף שקל - הם לא מתחרטים כלל: "זה ממש לא משנה לנו - מדובר בחמישים וחמישה מיליון שקלים!".

   

  בעוד הבעל התלוצץ, האשה כמעט ולא דיברה. "זה סימן שהיא בהלם", צחק האיש. השניים חזרו ואמרו כי גם כעת, לאחר ההגעה לבית מפעל הפיס ומסיבת העיתונאים שקיימו, הם מתקשים להאמין כי המזל האיר להם פנים: "זה אגדה, זה כמו חלום. זה בלתי נתפס".

   

  "ב-398 שקל היינו שמחים בחלקנו. גם ב-5,000 או 70 אלף"

  בני הזוג מבהירים כי שניהם "מחוברים לקרקע", וכי הם אינם הולכים לשנות את אורח חייהם מהקצה אל הקצה. "אנחנו נישאר בפרופורציה ולא נעשה שינויים דרסטיים, לא נשנה את אורח חיינו. לא חשבנו יותר מדי מה נעשה, אבל מה שכן - אני אשמח ללמוד משהו לא רווחי, משהו לנפש. ללמוד מקצוע שאינו בעל רלוונטיות לפרנסה. אבל אני לא אסגיר מה".

   

  עוד אמרו כי הם מתכוונים להמשיך לעבוד, אך לא באותו מינון. "אף פעם לא חלמנו שנזכה. זה נראה לך שזה לא אתה - זה כמו סיפור סינדרלה, עם הדלעת או בלי הדלעת. זה קשה מאוד לקלוט. נשתדל להישאר אנחנו - אין לנו חלומות גדולים או שאיפות מרחיקות לכת".

   

  הטופס הזוכה, שעלה 64 שקל, התחבא בתוך ערימה של 20 טפסים שהצטברו אצלם. לבסוף, כשהגיעו כם כל הטפסים לתחנה בה מילאו אותם, התבשרו תחילה, בטופס ה-18, שזכו ב-398 שקל. "כבר בזכייה הזו היינו מאושרים בחלקנו".

   

  אבל מיד לאחר מכן, בטופס הלפני-אחרון, שמחו השניים עוד יותר לגלות שזכו ב-5,000 שקל. ואז, המבט נוסף על המסוף גילה שמדובר למעשה בסכום שחורג מ-5,000 שקל. רק בביקור במפעל הפיס התברר גודל הזכייה: "ראיתי 74 ואז מלא אפסים. לא זכרתי שהסכום הגדול היה 74, חשבתי שמדובר ב- 70 מיליון.

  אז מה-70 הזה? אמרתי, כנראה שזה 70 אלף שקל וזה נחמד - נעשה שיפוץ לסלון, אולי נסע לחו"ל". כשהבינו שזכו בפרס הגדול, לאחר ספירת כל האפסים, השתררה דממה בחדר.

   

  לבני הזוג אין ספק שימשיכו למלא טפסי לוטו. "ברור שנמשיך, זה נחמד נורא", פתחה לפתע האשה את פיה בסוף הראיון, למשמע השאלה, אחרי שעד אז שמרה על שתיקה. והאם חלק מהסכום יועבר לתרומה? "תמיד תרמנו, גם כשהיה יותר, גם כשהיה פחות. אני לא מתחייב לתרום עכשיו אגף בבית חולים, אבל חלק מהכסף בטוח נתרום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בני הזוג הזוכים עם הצ'ק, הבוקר
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים