שתף קטע נבחר

yes פלאנט באינטרנט: בלי החזרים והנחת חיילים

מי שרוצה לבטל הזמנת כרטיסים לבתי הקולנוע טוב שיידע שאין החזרים כספיים (אלא במקרים מיוחדים) ואין החזר של עמלת ההזמנה דרך האינטרנט - אלא רק כרטיס חלופי לאמצע השבוע שמוגבל ב-60 יום. בנוסף, חיילים נכים ופנסיונרים: אין הנחה בהזמנת אינטרנט, תקבלו אותה רק בקופות

בבתי הקולנוע של רב חן וב-yes פלאנט לא מאפשרים החזר כספי על ביטול הזמנת כרטיס לקולנוע דרך האינטרנט, ואין אפשרות לרכוש כרטיסים בהנחת חייל (או נכה, או פנסיונר) בהזמנה דרך האינטרנט. כך עולה מסיפורו של חייל, שפנה ל-ynet אחרי שביטל כרטיסים שהזמין דרך האינטרנט ונאלץ לבקש החזר בבקשה מיוחדת. בנוסף, גילה שרק בקופות הוא זכאי להנחת חייל.

 

החייל המתלונן קיבל החזר לפנים משורת הדין, אבל את עמלת הרכישה דרך האינטרנט - סה"כ 16 שקל, הוא לא קיבל בחזרה. "אני סבתי, אחותי ואבי החלטנו לצפות יחד בסרט אליס בארץ הפלאות ב-yes פלאנט בחיפה", הוא מספר. "אולם אחרי שהזמנו את הכרטיסים, שנקנו מראש בסכום של 196 שקל, וכמה ימים לפני הקרנת הסרט, דוד שלי התאשפז והיה צריך לעבור ניתוח מעקפים. אז רצינו להגיע לביה"ח ולא לסרט. ניסיתי לבטל את הזמנת הכרטיסים באתר, אולם אין אפשרות כזאת".

 

מסתבר שלפי התקנון, ב-yes פלאנט לא מאפשרים החזר כספי על ביטול הזמנה, אלא במקרים נדירים. מי שמבטל כרטיס, עד שעתיים ממועד ההקרנה, יקבל במקום החזר כרטיס חלופי, לאמצע השבוע בלבד (אפילו אם המקורי היה לסופו), שתוקפו, משום מה, מוגבל בזמן: לשימוש תוך 60 יום. גם את עמלת ההזמנה דרך האינטרנט, כ-4 שקלים לכרטיס, לא יקבל בחזרה.

 

חיילים לא יכולים להזמין סרט מראש בהנחה

החייל, שנסיבות הביטול שלו נראו לו חריגות, שלח אימייל מתלונן לשירות הלקוחות. "הם ענו לי במהירות מרשימה", הוא מספר, "ובאופן יוצא מגדר המקובל ביטלו לי את הרכישה. ועם זאת, השאירו לעצמם את העמלה - 16 שקל, מה שלטעמי אינו ראוי".

 

לאחר מספר ימים, החייל ומשפחתו הלכו לצפות בסרט באותו בית קולנוע, הפעם ללא הזמנה, בקופות חיכתה לו הפתעה נוספת.

 

"להפתעתי גיליתי שבכלל מגיעה לי הנחה מכובדת של חיילים שעלתה על עלות העמלה - אפשרות שלא קיימת באתר", הוא מספר. "אני לא מבין למה אין הנחה כזאת דרך האינטרנט, למה בכלל צריך לשלם עמלה דרך האינטרנט ולמה אין דרך לבטל רכישת כרטיסים".

 

ואכן, ברשת מציעים הנחת חיילים זוגית: כרטיס במחיר 28 שקל, וכרטיס לסרט תלת מימד ב-36 שקל, כמחווה לחיילים שמשכורתם זעומה. ההנחה הזאת תקפה גם לפנסיונרים, נכי צה"ל ואוכלוסיות נוספות. אבל חייל או זכאי אחר להנחה, שמזמין כרטיס דרך האינטרנט ישלם עליו מחיר מלא, לכאורה משום שאין אפשרות לאמת את מספר תעודת החוגר שלו. זאת למרות שאפשר בקלות לבדוק את התעודה בכניסה לקולנוע. התוצאה היא שחייל שיוצא הביתה בסופי שבוע יאלץ לכתת רגליו לקופות מוקדם ככל האפשר אם ברצונו לקבל את ההנחה ולצפות באחד הסרטים המבוקשים.

 

yes פלאנט: בלי חוגר אין הנחה

מהרשת מוסרים בתגובה: "ברשת רב חן ו-yes פלאנט הוקמה מערכת הזמנת כרטיסים מרחוק המאפשרת ללקוחותיה לבצע הזמנת כרטיסים מראש תוך בחירת מקומות הישיבה ושריונם עד להקרנה המבוקשת.

 

"בתהליך הזמנת כרטיסים באינטרנט מצויין כי לא ניתן לקבל החזר כספי בגין כרטיסים שלא מומשו וכן זה רשום בתקנון שכל לקוח חייב לאשר שקרא אותו - לפני שהוא משלים את תהליך הזמנת הכרטיסים.

  

"מערכת הזמנת כרטיסי הקולנוע באמצעות האינטרנט הותקנה בבתי הקולנוע בהשקעה רבה. הפעלת המערכת כרוכה בהוצאות חודשיות קבועות ומשתנות. לכן הטיפול בכל כרטיס כרוך בעמלה. לידיעתך, גביית העמלה נהוגה בכל בתי הקולנוע בארץ ובחו"ל.

 

"נושא הנחה לחיילים בכלל ובאתר בפרט- בבתי הקולנוע שלנו ניתנת הנחה זוגית לחיילים בסדיר, לשוטרים, גימלאים, נכי צה"ל ועוד. עפ"י נהלי החברה, הנחה זו ניתנת לחייל עצמו בלבד עם בן-בת זוג, על בסיס מקום פנוי ובהצגת תעודת חוגר בתוקף בקופה. הסיבה שלא ניתן לבצע הזמנה באינטרנט וליהנות מן ההטבה נעוצה בכך שעל החייל המבקש ליהנות מן ההנחה, להגיע לקופות בית הקולנוע ושם להזדהות באמצעות תעודת החוגר על מנת לקבל את ההנחה. כאשר מזמינים כרטיס באינטרנט הלקוח לא עובר בקופה בדרכו לאולם ולכן לא ניתן לבקר את היותו זכאי להנחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
חייל, מהר לקופות כדי לצפות. עליסה בארץ הפלאות
מומלצים