שתף קטע נבחר

סכנת חטיפה: צרו קשר עם קרוביכם בסיני

בהודעה חריגה שפרסם הערב המטה ללוחמה בטרור, מוזהרים המטיילים בסיני מפני "פעולת טרור מיידית לחטיפת ישראלי". כל הישראלים נקראים לעזוב מיד את חצי האי. בנוסף נקראים קרוביהם של המטיילים לנסות ליצור עמם קשר

סכנה קיצונית - ומיידית. המטה ללוחמה בטרור מזהיר מפני "פעולת טרור מיידית לחטיפת ישראלי בסיני". בהודעה חריגה שפרסם הערב (יום ג'), המבוססת על "מידע מודיעיני ממשי", נקראים כל האזרחים הישראלים השוהים בסיני לעזוב את המקום לאלתר ולשוב ארצה. בנוסף נקראים בני משפחות ישראלים בסיני לנסות ליצור קשר עם קרוביהם בחצי האי ולהתריע בפניהם על אזהרת המסע.

 

בסיני שוהים כעת עשרות ישראלים שלא שעו לאזהרות המטה ללוחמה בטרור, לפיהן "קיים חשש חמור לחטיפת ישראלים" בחצי האי המצרי. בחופשת הפסח האחרונה נהרו לשם רבבות בני אדם. אירוע הטרור האחרון בסיני שבו נפגעו ישראלים היה בחודש אוקטובר 2004, בפיגוע כפול במלון הילטון טאבה ובחוף ראס א-שטן. באותה מתקפת טרור נהרגו 12 ישראלים ועשרות אחרים נפצעו.


חופי סיני. שלווה מסוכנת (צילום: גיא צברי)

 

על-פי הנתונים שמסרה רשות שדות התעופה, חלה בחג הפסח עלייה של 36 אחוזים בתנועת הנוסעים במסוף טאבה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בסך הכל, עברו את הגבול בימי החג 68,835 נוסעים לשני הכיוונים.

 

בהודעה שפרסם לפני כחודשיים המטה ללוחמה בטרור, הוגדר כי בסיני נרשם "איום קונקרטי גבוה מאוד" ונכתב כי "לאור איום חמור ומיידי זה, המטה ללוחמה בטרור קורא בכל תוקף לכל ישראלי לצאת מסיני מיד וללא שהיות".

אנשי המטה הסבירו שהרקע לחשש נעוץ בכך ש"חיזבאללה מאשים שוב ושוב את ישראל במותו של עימאד מורנייה ואיראן מאשימה את ישראל במותו של מומחה הגרעין בטהרן. האשמות אלו מחריפות את איומי הטרור על ישראלים בחו"ל".

 

במהלך חג הפסח, הביעו גורמים במצרים תרעומת על אזהרות המסע החוזרות ונשנות מפני כניסת ישראלים לסיני. "העיתוי של פרסום האזהרות, מטרתו אחת - לפגוע בעונת התיירות במצרים, ולנטוע תחושה של חוסר ביטחון על התיירים הישראלים והזרים שנמצאים בסיני". 

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר, רון בן-ישי, אהובה מאמוס ורועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתריעים עד הרגע האחרון. הודעות האזהרה בגבול
צילום: גיא צברי
צילום: שיה אגוזי
מסוף הגבול בטאבה
צילום: שיה אגוזי
מומלצים