שתף קטע נבחר

בנו של לופוליאנסקי על החשד לשוחד: הוא חזק

בעקבות החשד שקיבל שלושה מיליון שקלים שוחד בפרשת הולילנד, אמר ל-ynet בנו של ראש העיר לשעבר כי הוא "תמיד חיפש רק את היושר". תורם ל"יד שרה": חמור מאוד אם זה נכון

ראש העיר ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, יעביר את הלילות הבאים במעצר, אחרי שבית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול (יום ד') את מעצרו בחמישה ימים, בעקבות החשדות שקיבל כשלושה מיליון שקלים כספי שוחד, בתמורה לדחיפת פרויקט הולילנד בעיר. בשיחה עם ynet, סירב בנו בצלאל להאמין כי אביו אשם בעבירות המיוחסות לו.

 

"חונכנו על יושר בבית, גם בדברים הכי קטנים. על כל חצי שקל", אמר

לופוליאנסקי הבן אחרי שהתקבלה הידיעה על מעצר אביו. הוא התייחס לתחושות במשפחה ואמר כי "זה לא נחמד עכשיו, אבל אנחנו מתפללים ומצפים שזה ייגמר בטוב. אנחנו מכירים אותו כאדם חזק ברוך השם, ויודעים שהוא תמיד חיפש רק את היושר".

 

לדבריו, על אף שהמצב כעת לא ברור והתחושות אינן נעימות, בני המשפחה נשארים אופטימיים. "אני באופן אישי לא יודע כלום על הסיפור הזה, הכל די מעורפל. אנו מקווים שתכלית היושר תצא בעזרת השם לאור, והכל יהיה בסדר", אמר. מקורב אחר ללופוליאנסקי טוען כי הוא יצלח את המשבר אליו נקלע. "לא חשבתי שהוא ייעצר", אמר והודה כי המעצר עלול לפגוע בתדמיתו של ראש העיר לשעבר.

 

"הוא אדם מאוד פשוט וצנוע"

גם גורמים אחרים שהיו קשורים ללופוליאנסקי, בין אם מתומכיו או מתנגדיו, קיבלו את הבשורה על החשדות לקבלת שוחד בתדהמה. "כל הזמן היה דיבורים ושמועות על 'יד שרה', אבל אורי תמיד נתן את הרושם של אדם ישר הגון וצנוע", אמר ל-ynet פפה אללו, סגן ראש עיריית ירושלים מטעם סיעת מרצ..

 

"היה אולי חשש שהוא מנצל את מעמדו בשביל לקדם את 'יד שרה', תמיד יש חשש במה שקשור לתרומות ואתה לא יודע מה הגבולות של כל העסק הזה. בפוליטיקה אמנם מלכלכים, אבל בסך הכל לופוליאנסקי תמיד היה אדם מאוד פשוט וצנוע. לא היו לא סיגרים כמו לאולמרט", ציין אללו.

 

סער נתנאל, אשר כיהן גם הוא כחבר מועצת עיריית ירושלים תחת ראש העיר לשעבר, טען כי אינטרסים סקטוריאליים תמיד הנחו את לופוליאנסקי. "הכרתי אותו יותר מחמש שנים, ותמיד חשבתי שהחיוך שהוא מתהדר בו הוא רק מסכה. הוא מעולם לא כיבד את היועץ המשפטי לעירייה וחוות דעתו. יחד עם זאת, לא חשדתי שהוא מסוגל לקחת שוחד".

 

תורם: אם החשד נכון - זה חמור מאוד

מקורבו של לופוליאנסקי התייחס למפעל חייו של ראש העיר לשעבר, ארגון "יד שרה", באמצעותו חושדת המשטרה קיבל לופוליאנסקי את כספי השוחד. "אני מניח שהוא מוטרד, ומקווה שלא תהיה פגיעה ב'יד שרה'. לא נשמע לי הגיוני שאדם כה זהיר ומחושב יואשם בשוחד".

 

תורמים לעמותה מחו"ל, שוחחו עם ynet תחת מעטה אנונימיות והתייחסו בזהירות לחשדות נגד לופוליאנסקי. "תרמתי כמה פעמים לארגון והפרשה אינה גורמת לי לשנות את יחסי לעבודת הקודש שהם עושים ואת רצוני לתרום לו. אני לא מכיר את העובדות לאשורן, אבל אם עשה את שעשה, ואם אכן אנשים בארגון אפשרו לו לעשות את זממו בכספי הארגון - זה חמור מאוד".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפה ענת שלו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לופוליאנסקי בדיון בהארכת מעצרו
צילום: אבי מועלם
מומלצים